GÜNDEM
SPORARENA
YAZARLAR
EKONOMİ

Taciz suçlaması yağıyor

Oscar ödüllü ünlü yapımcı Harvey Weinstein’a son 30 yıl içerisinde aralarında tanınmış oyuncuların da bulunduğu çok sayıda kadın tarafından cinsel taciz suçlaması yöneltildiği ifade edildi.

DIŞ HABERLER  

New York Times’ın haberine göre Weinstein, en az sekiz kadınla yargı yoluna gitmemeleri karşılığında özel anlaşmalar yaptı. Weinstein ise haber üzerine, “Geçmişte çalışma arkadaşlarıma yönelik tavırlarımın çok büyük acılara neden olduğunun farkındayım ve bundan dolayı da tüm içtenliğimle özür dilerim” ifadelerini kullandı.

HOLLYWOOD ÜNLÜLERİ SUÇLADI

Weinstein’in avukatlarından Lisa Bloom, “suçlamalardan birçoğunun açıkça yalan” olduğunu söyledi. Weinstein’a cinsel taciz suçlaması yönelten isimler arasında ünlü oyuncular Ashley Judd ve Rose McGowan da bulunuyor. NYTimes’ın haberine göre, Judd, yaklaşık 20 yıl kadar önce Weinstein tarafından yeni projeleri görüşmek üzere Beverly Hills’teki lüks bir otele davet edildiğini aktardı. Ancak Judd, kahvaltılı bir iş toplantısı yapmayı beklerken, Weinstein’ın kendisini odaya çağırdığını, kapıyı üzerinde bornozla açtığını ve masaj yapıp yapamayacağını veya duş alırken kendisini izleyip izleyemeyeceğini sorduğunu söyledi. Weinstein’ın iki eski asistanı ile İtalyan bir manken de benzer suçlamalar yöneltti. Ucuz Roman (Pulp Fiction), Umut Işığım (Silver Linings Playbook) ve Yüzüklerin Efendisi gibi filmlerin yapımcılığını üstlenen Weinstein, aralarında Zoraki Kral, Chicago ve İngiliz Hasta’nın yer aldığı çok sayıda filmle de Oscar Ödülü kazanmıştı. 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİNİZ

Hangisi sizsiniz? Romantizm mi, huzur mu, eğlence mi?
Neden herkes Bodrum’a yerleşiyor?
Sadece hayata geniş çerçeveden bakabilenlerin görebileceği 3 muhteşem detay
En iyisi böyle yapılıyor! İşte hem mükemmel hem de pratik böreğin sırrı...
Kadın olmanın her anlamda güç olduğuna 3 kanıt

EN SON HABERLER

  1. Ölüleri gömmek yerine sıvılaştırıyorlar!..
  2. ‘Kürtlere bağımsızlık önerenler ne içmiş’
  3. Rakka’da YPG bayrakları
  4. Kerkük günlüğü... IKBY’ye şok tutuklama emri
  5. İsveçli kadın bakan: AB yemeğinde tacize uğradım
  6. Dışişleri Bakanlığı'ndan bu görüntüye açıklama
  7. ABD: Türkiye ile görüşmelerde önemli ilerleme katettik
  8. AB’den Berlin’e Türkiye freni
  9. Dünyanın en yaşlı kaplumbağası eşcinselmiş
  10. Danimarka'da sinek mantarı zehirlenmesi