GÜNDEM
SPORARENA
YAZARLAR
EKONOMİ

Kumdan kale kâğıt ev...

G.SARAY’ın UEFA Kupası ve Süper Kupa’yı kazanmasından bu yana 17 yıl geçti; 18’e dörtnala koşuyoruz.

Hürriyet Haber

Müflis tüccar gibi eski defterleri karıştırırken görünce kof bir böbürlenme yaratıyor bu “tarihi zafer” artık. Neler oldu bu arada?

Elbette yine görkemli zaferler kazanıldı, yıldızlar takıldı, “içeride” kupalar kaldırıldı; “dışarıda” ne zaman çakacağı belli olmayan fişek imajı etkisini azaltsa da genel manada devam etti. Gelinen nokta nedir? G.Saray kazanması şart olan, fikstürde “sıradan gözüken” (Akhisar’a saygım sonsuz, bu bir genelleme) bir maçta geriden gelmenin yarattığı coşkuyla avunacak bir pozisyonda bugün.

Ancak berbat bir hakem yönetiminin kaldıraç etkisini kullanarak ayakta kalan bir takım seyrediyoruz bugün. İlk 45 dakikada “o gün topa vurmak için buluşmuş rastgele bir 11” görüntüsündeydiler.

Güvensizlikleri yedikleri gollerin “şeklinden” belliydi. Zincirleme bir hadise... Taraftar, yönetim, teknik direktör, futbolcu diken üstünde ve durarak geçeceğini düşünüyorlar krizin.

İkinci yarıda kendi içinde görkemli bir geri dönüş hikayesi izledik, skor 4-2’ye kadar gitti ama “3 puan olsun da ne olursa olsun” diyenler dışında kim tatmin olmuştur?

Bu galibiyet hocayı, yönetimi memnun eder; üstlerinden biraz yük alır belki. Ama bu güvensizlik ortamında kazan kaynamaya devam eder; benden söylemesi.

Bu arada... Pardon...

UEFA Kupası’nın üstünden 17 yıl geçti demiştik ya. Çok ümitliydik 17 Mayıs 2000’de. Bugün baktığımızda “kâğıt ev, kumdan kale” bir zihniyet var elimizde.

MAÇIN ADAMI: FERNANDO

FERNANDO’nun ikinci yarıda erkenden gelen golü sadece tabelayı değil maçın kaderini de değiştirdi. Ama Olcan’ın hakkını da yemek istemem; bravo!

 

BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİNİZ

Yılın açık artırması için geri sayım başladı!
Hangisi sizsiniz? Romantizm mi, huzur mu, eğlence mi?
Neden herkes Bodrum’a yerleşiyor?
Sadece hayata geniş çerçeveden bakabilenlerin görebileceği 3 muhteşem detay
En iyisi böyle yapılıyor! İşte hem mükemmel hem de pratik böreğin sırrı...

Yazarın Diğer Yazıları

  1. Çıkan çiviyi bulan yerine taksın
  2. EYY Mohaç, bir sen eksiktin!
  3. Basın ‘layk’ı Burhan Bey’e
  4. Ganimeti bol maç
  5. Ne âlâ memleket çok âlâ memleket
  6. Takvime dayalı şehit ayrımı
  7. Plaket de verseydik istismarcıya
  8. ‘Bir karafatmalar, bir sinemacılar’
  9. Gomis oynar, nokta
  10. Zenginin malı züğürdün sessizliği