GÜNDEM
SPORARENA
YAZARLAR
EKONOMİ

Uygulamada okumaya devam et.

GÜNDEM HABERLERİ

DÜNYA HABERLERİ

EKONOMİ HABERLERİ

THK ile kiracısı arasında dolar anlaşmazlığı

Türk Hava Kurumu'nun (THK), Laleli'de otel olarak işletilen tesisine ait kira bedelinin, daha önce imzalanan sözleşme gereği dolar bazında, faiziyle birlikte ödenmesi için gönderdiği ihtarnameye cevap veren işletme avukatı, 13 Eylül tarihli 85 nolu Cumhurbaşkanlığı kararını referans gösterip, kira bedelinin Türk Lirası olarak istenmesi ve kira sözleşmesindeki tüm hükümlerin yeni duruma uyarlanması ihtarında bulundu. THK Genel Sekreteri Kaya ise "Kiracılar şirket ismini değiştirdi ve yeni şirketler kurdular. Geçmişe yönelik birikmiş borçları var. Türk Ticaret Kanunu (TTK) gereği isim değişikliğini 3 ay içinde bildirmeleri ve şirketin sahibi aynı kişi olduğu için isim değişse de THK'nın alacağının ödenmesi gerekiyor" açıklamasında bulundu.

Yüzde 100 eşitsizlik

Türkiye’de kadınlar ve erkekler arasında ücret eşitsizliği yüzde 20 seviyelerinde. Yani aynı işi yapan erkek 100 lira alırken kadın 80 lira alıyor. TÜİK’in gelir ve yaşam koşulları anketindeki verilerle yaptığımız hesaba göre ise lise altı eğitimli kadınlarda bu eşitsizlik oranı yüzde 40.3’e yükseliyor. Yani erkek 100 lira alırken kadın 59.7 lira alabiliyor. Bu kadınlar ise 4.3 milyon kişi ile Türkiye kadın istihdamının yarısını oluşturuyor.

SPOR HABERLERİ

KELEBEK HABERLERİ

İstanbullu Gelin dizisinin son bölümünde sular durulmadı! Yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

İstanbullu Gelin dizisi ekranlara gelen son bölümüyle izleyicilerine heyecan dolu anlar yaşatmaya devam etti. Dizinin yayınlanan son bölümünde çöküş içinde olan Boranlar’da sular durulmadı. Son bölümün bitmesinin ardından yeni bölüm fragmanı sevilen dizinin takipçileri tarafından araştırılmaya başladı. Peki, İstanbullu Gelin dizisinin yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

Gülperi dizisi yayınlanan son bölümüyle şoke eden dakikalar yaşattı! Yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

Gülperi dizisi ekranlara gelen son bölümüyle izleyicilerine oldukça dramatik ve gerilim dolu anlar yaşatmaya devam etti. Dizinin yayınlanan son bölümünde Yakup’un planıyla gözünün önünde kaçırılan Bedriye’nin peşinden Taşkınhan’a giden Gülperi, yıllardır maruz kaldığı düşmanlık ve kinle yeniden mücadele etmek zorunda kaldı. Son bölümün bitmesinin ardından yeni bölüm fragmanı merak edildi. Peki, Gülperi dizisinin yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

Arka Sokaklar dizisi yayınlanan son bölümüyle nefes kesti! Yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

Arka Sokaklar dizisi ekranlara gelen son bölümüyle izleyicilerini yine ekran başına kilitledi. Dizinin yayınlanan son bölümünde kaybolan çocuk vakaları gitgide arttı. Öfkeli bir kamuoyu oluştu. Ekip bu duruma son vermek için gece gündüz çalışmaya başladı. Son bölümün bitmesinin hemen ardından yeni bölüm fragmanı merak edildi. Peki, Arka Sokaklar dizisinin yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

© Copyright 2018

Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.

Uygulamada okumaya devam et.