GÜNDEM
SPORARENA
YAZARLAR
EKONOMİ

Uygulamada okumaya devam et.

SAĞLIK HABERLERİ

Göz seğirmesi neden olur?

Göz seğirmesi, gün içerisinde bir anda ortaya çıkan ve zaman zaman sinir bozucu boyutlara ulaşabilen vücut tepkilerinden birisidir. Halk arasında göz seyirmesi olarak bilinen bu semptom yorgunluk, uykusuzluk gibi nedenlerle ortaya çıkmaktadır. Buna benzer birçok nedene bağlı olan göz seğirmesi, ileri düzeylerde gözlemlenmesi halinde bir uzmana başvurarak destek alma yolu tercih edilebilir. Peki, göz seğirmesi neden olur? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

"Çocuklar için en iyi kahvaltı menemen"

Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile okul kantinleri ve beslenme de gündeme geldi. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı'ndan Prof. Dr. Derya Uludüz, sabah kahvaltısı için en iyi seçeneğin menemen olduğunu söyledi. Kahvaltıda karbonhidratlı besinlerin öğrencilerin kan şekerini düşürmesi nedeniyle konsantrasyon bozukluğuna neden olacağını belirten Prof. Dr. Uludüz, "En iyi seçenek menemen. Birçok yeşillik, protein, yumurta var. Yanında süt ile birlikte tüketilebilir" dedi. Beslenme Uzmanı ve Diyetisyen Serkan Tutar ise çocukların beslenme çantası hazırlanırken içine mutlaka kuru meyve koyulması gerektiğinin altını çizdi. Diyetisyen Tutar, bir araştırmaya göre Türkiye'deki çocukların yüzde 50'sinin sabah kahvaltı yapmadığını ifade etti.

"Baş ağrısının nedeni çene eklemi rahatsızlığı olabilir"

YÜZ ve ağız bölgesinde bulunan tüm oluşumların hayati önem taşıdığını belirten Çene Eklemi Hastalıkları Uzmanı Dr. Neslihan Tınastepe, çene bölgesinde konuşma, çiğneme, yutkunma ve solunum gibi çok önemli fonksiyonların yapıldığının altını çizerek bu sistemde çene eklemi kaslarının, çiğneme kaslarının, dişlerin, tükürük bezlerinin, yanakların ve dilin bulunduğunu ve bu sistemin en önemli parçasının da çene eklemi olduğunu söyledi.

© Copyright 2018

Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.

Uygulamada okumaya devam et.