GÜNDEM
SPORARENA
YAZARLAR
EKONOMİ

KYK burs başvurusu ne zaman yapılacak? YURTKUR açıkladı mı?

KYK burs başvurularının ne zaman başlayacağı milyonlarca öğrenci tarafından en çok araştırılan ve sorgulanan konular arasında gündemdeki yerini koruyor. KYK burs başvuru tarihi belirsizliğini korurken; Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) burs başvurularını almaya devam ediyor. Geçtiğimiz sene KYK kredi ve burs başvuruları 2 Ekim tarihinde başlamış ve 12 Ekim tarihine kadar sürmüştü. Peki, bu yıl KYK burs başvuruları ne zaman başlayacak? KYK burs başvurusu nasıl yapılır?

Hürriyet Haber

KYK burs başvurusu ne zaman yapılacak sorusuna cevap arayan öğrenci ve veliler, konuyla ilgili detayları araştırmaya devam ediyor. Kredi ve Yurtlar Kurumu internet sitesi üzerinden duyurulacak olan KYK burs başvurusu, birçok öğrenci için maddi bir ümit olacak. Peki, KYK burs başvurusu ne zaman yapılacak? İşte, konuyla alakalı detaylı bilgiler

Öte yandan KYK burs başvuru tarihi belirsizliğini korurken; Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) burs başvurularını almaya devam ediyor. Geçtiğimiz sene KYK kredi ve burs başvuruları 2 Ekim tarihinde başlamış ve 12 Ekim tarihine kadar sürmüştü. Bu sene geçtiğimiz seneyle aynı tarihlerde başlarda önümüzdeki hafta KYK kredi başvurularının alınması bekleniyor.

VGM BURS BAŞVURULARI HAKKINDA

Vakıflar Genel Müdürlüğü’nce verilen burs başvuruları 15 Eylül 2017 tarihinde başladı, 30 Ekim 2017 tarihinde sona eriyor. Kurum, ortaöğretim, yükseköğrenim ve yabancı uyruklu yükseköğretim burs başvurularının başladığını önceden açıklamıştı. Ortaöğretim bursuna dair son başvuru tarihi 18 Ekim 2017. Kurum tarafından verilecek olan burs ücretleri ise şöyle: Ortaöğretim burs ücretleri 60 Türk Lirası, yükseköğretim burs ücretleri 250 Türk lirası. Peki KYK’dan burs alan öğrenci Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden burs alabilir mi?

Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliğinin 5. Maddesine göre KYK Bursu alan öğrenciler yükseköğrenim bursundan yararlanamaz. Bu nedenle “Kurumumuz Burs Başvuru Sonuçları”, KYK’nın burs başvuru sonuçlarını açıklamasının ardından duyurulmaktadır.

KYK BURS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

KYK yurt başvuruları e-Devlet üzerinden gerçekleştiriliyor. Başvuru sırasında yanlış işaretlemelerin önüne geçmek amacıyla öğrencilerin öğrenim bilgileri artık YÖK bilgi siteminden alınıyor. Yer alan öğrenim bilgilerinin doğru ve eksiksiz olması gerekiyor. Bu nedenle KYK’ya yurt başvurusunda bulunacak öğrencilerin okul/bölüm bilgilerini kontrol etmeleri önem taşıyor. Öğrenim bilgilerinde yanlışlık olan öğrenciler, üniversitenin öğrenci işleriyle görüşerek bilgilerini düzeltebilecekler.

Başvuru tarihleri ilerleyen süreçte kamuoyuna duyurulacak olup başvuruyla ilgili merak edilen her tür bilgiye Kurumun resmi internet adresinden (http://yurtkur.gsb.gov.tr/) ulaşılabilecek.

 

 

 

YORUMLAR

 • Ali Galip AKYILDIRIM 08.10.2017 17:10:37 Bu gün bir öğrenci tivitinde okudum.Genç diyor ki "300 lira burs vereceksiniz, anamızın babamızın, akrabalarımızın ölmesini ve benimde hasta olmamı istiyorsunuz." Genç haklı mı.hem de çok haklı.

BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİNİZ

Hangisi sizsiniz? Romantizm mi, huzur mu, eğlence mi?
Neden herkes Bodrum’a yerleşiyor?
Sadece hayata geniş çerçeveden bakabilenlerin görebileceği 3 muhteşem detay
En iyisi böyle yapılıyor! İşte hem mükemmel hem de pratik böreğin sırrı...
Kadın olmanın her anlamda güç olduğuna 3 kanıt

EN SON HABERLER

 1. Abdullah Gül'ün acı günü
 2. İlgi odağı oldular...
 3. Atatürk'e iftira atan akademisyene hapis cezası
 4. Öldürüp, yakmaya çalışmışlar
 5. Duruşmada bu notu verirken yakalandı...
 6. Muhtara öldüresiye dayak
 7. Başbakan Yıldırım, Şırnak'ta üs bölgesini ziyaret etti
 8. Ahbap borcu ödedi
 9. Bar sahibi kadın sokak ortasında öldürüldü
 10. Tarlada ilaçlama yapan genç öldü