GÜNDEM
SPORARENA
YAZARLAR
EKONOMİ

Bu iftiraya daha fazla sessiz kalamam!

Küsurat Yayınları'nda staj yapan Ayşe Gülen Eyi, ünlü dizi Leyla İle Mecnun'un senaristi yazar Burak Aksak'ın kendisine hakaret ettiğini ve şiddet uyguladığını iddia etti. Aksak ise iddianın doğru olmadığı ve yasal yollara başvuracağını söyledi.

Hürriyet Haber

Burak Aksak yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Kadının beyanı esastır” Bu yüzden yazılanları okuyup da hakkımda yapılan yorumları anlayabiliyorum. Ancak şunu söyleyebilirim ki;iddiaların tümü asılsızdır. Küsurat Yayınları’nın bu sene çıkarmayı planladığı kitaplar, ilk kitabı olan kadın yazarlardır. Ofis çalışanlarının tamamı kadınlardan oluştuğu gibi, hepsi de sigortalı çalışanlardır. Film çekimleri ve ardından kurgu süreci nedeniyle yayıneviyle ilgim alakam, zaten yapılan işlerin son halini gördükten sonra onay vermekten öteye gitmez. Bahsi geçen kitapta emeği geçen herkesin ismi künyede yer almaktadır. Tıpkı bir önceki kitapta yer aldığı gibi. ‘Ayna Ayna’ isimli kitabımızın künyesinde de görebilirsiniz bu isimleri. Hele ki “Dünyaya Kafa Tutan Kadınlar” adlı erkek egemen toplumda başarılı kadınların yok sayıldığının anlatıldığı bir kitapta böyle bir şey yapmam düşünülemez. Burayı kadının sesinin daha gür çıktığı bir yer haline getirmekten başka bir amacımız yoktu.
Bunu sağlayan da, ben değil burada çalışan kadınlardır. Bahsi geçen kişiye, tam zamanlı çalışanımız olması teklif edilmiş ve sigortasının yapılması gerektiği söylenmiş ancak kendisi başka birinin daha yanında çalıştığını, ardından da okulunun başlaması sebebiyle her gün ofise gelemeyeceğini açıklamış, dolayısıyla yollarımızı ayırma kararı kaçınılmaz olmuştur.

Her şey Pazartesi günü yapılan bu konuşmadan sonra başlamış ve işle ilgili durumu konuşurken gösterdiği saygısız ve üslupsuz hareketlerinden dolayı ofisi terk etmesini istememle sonuçlanmıştır. Haliyle gergin ve seslerin yükseldiği bir ortam olduğu doğrudur. Ancak kişinin şahsına küfür ya da şiddet söz konusu dahi
değildir. Bırakın şiddeti, fiziki bir temasım dahi olmamıştır, olamaz. Mottosu “Hevesini ağzına sokup, kursağına kadar ittirenlere inat; vazgeçme” olan bir yayınevinde geçen bu hadise zaten tüm hevesimizi kırmış ve insanlara olan güvenimizi zedelemiştir. Metinlerin haklarına dair aldığımız tüm imzalar da benim için artık yok hükmündedir.
Diledikleri gibi, diledikleri yerde kullanabilirler bu metinlerini. Gelinen şu noktada; atılan iftiralar karşısında daha fazla sessiz kalamam. Bu yüzden mesele artık avukatlarımızın kontrolündedir. Hukuki sürecin ardından neyin ne olduğunu hep beraber görürüz. ‘Çamur at izi kalsın’ zihniyetinin de en kısa zamanda son bulması dileklerimle.

 Burak Aksak

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

 

YORUMLAR

 • Ezgi Topçu 07.10.2017 01:37:27 Burak aksak çok başarılı bir senarist böyle bir durum olacağını düşünmüyorum.Varsa bile medya malzemesi yapmaya çalışılıyor gibi...
 • Türk Şenol Koyuncu 06.10.2017 18:12:02 birde şöyle düşünün; kimsenin bilmediği, bilmeyeci, umursamayacagı ayşe gülen eyi, mazlum pozizyonunda adını bize öğretti. bir bilinirliği oldu. reklamın iyisi kötü olmaz algısı var yeni nesilde.
 • Falan Filan 06.10.2017 18:11:48 Haifif sark kurnazligi kokusu var, Burak Aksak bugune kadar siddet skandaliyla gundeme gelmemis biri. Cok ihtimal vermiyorum.
 • Renin Kozan 06.10.2017 16:29:21 Tabi reddedecek, diger kadina siddet uygulayip sarkintilik edip tecavuz eden erkeklerin yaptigi gibi...
 • Kerem Paşaoğlu 06.10.2017 14:18:55 Kadın çok kıymetli evet ama erkekler kadınların saçma sapan iki dudağının arasında iftira sakızı haline gelebiliyor , böyle kötü niyetliler olduğu sürece

BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİNİZ

Yılın açık artırması için geri sayım başladı!
Hangisi sizsiniz? Romantizm mi, huzur mu, eğlence mi?
Neden herkes Bodrum’a yerleşiyor?
Sadece hayata geniş çerçeveden bakabilenlerin görebileceği 3 muhteşem detay
En iyisi böyle yapılıyor! İşte hem mükemmel hem de pratik böreğin sırrı...

EN SON HABERLER

 1. "Düşünsene ben çoluklu çocuklu dul ve işsiz güçsüz kalabilirdim" Demet Şener'e ağır gönderme
 2. Alişan Kapaklıkaya, bu kez kanserden kaybettiği kızına yazdığı mektupla ağlattı
 3. “I Am You” filminin çekimleri tamamlandı
 4. Kadınlarda genital bölge İçin PRP tedavileri
 5. Saç dökülmesinde stres faktörüne dikkat!
 6. Suzan Avcı hastaneye kaldırıldı
 7. Ünlü oyuncu diziye veda etti
 8. Murat Boz'dan Burak Özçivit cevabı: Arkadaşlık gişe yüzünden bitecekse...
 9. Mert Fırat Hande Doğandemir ilişkisinde Gökçe Bahadır krizi
 10. Emir Aydemir kimdir?