GÜNDEM
SPORARENA
YAZARLAR
EKONOMİ

Ilgaz Dağı’ndan beyaz davet

Ankara’ya en yakın kayak merkezinin de bulunduğu Ilgaz Dağı’na mevsimin ilk karı düştü, turizmciler hazırlıklara başladı. Ilgaz Belediye Başkanı Arif Çayır, kayak ve doğa tutkunlarına çağrıda bulunarak, “Kar kalitesi olarak Ilgaz, ülkemizde ilk sırada. Biz de bunun hakkını verebilmek için seferberlik başlattık” dedi.

Doğahan GİRİTLİOĞLU

Türkiye’nin en önemli kayak merkezleri arasında yer alan Ilgaz’da, kış turizmi çalışmaları sürüyor. Hazırlıklarının büyük bir bölümünü tamamlayan 7 otel, 700 yatak kapasitesiyle müşterilerini bekliyor.
Yılın ilk karının geçen ay düştüğü Ilgaz Dağı’ndaki turizimciler, kar kalınlığının kayak yapılabilecek seviyeye ulaşması için gün sayıyor.
Yeni sezon öncesi turizm seferbeliği başlattıkllarını ifade eden Ilgaz Belediye Başkanı Arif Çayır, “Kar kalitesi bakımında ülkmizde birinci sıradayız” diyor. Başkan Çayır, kayak ve doğa tutkunlarına şu çağrıda bulunuyor:

KALİTE BAKIMINDAN EKSİĞİMİZ BULUNMUYOR

“Uludağ, Kartalkaya ve Erciyes’ten teknik özellikler ve tesis kalitesi bakımından eksiğimiz bulunmuyor. 700 yatak kapasitemiz var. Ilgaz’daki kış sporları merkezleri Uluslarası Kayak Federasyonu’nun(FIS) belirlediği standartlara uygun. Kayak sporu yapmak isteyen yerli, yabancı turistler dünyanın diğer merkezlerinde bulduğu bütün alt yapıya burada ulaşabilirler. Profesyonel sporcuların idman yapması için farklı zorluk ve teknik özellikte pistlerimizlerimiz de mevcut.”

TÜNEL YOLU KISALTTI

Ankaralıları Ilgaz’a davet eden Ilgaz Belediye Başkanı Arif Çayır, “15 Temmuz İstiklal Tüneli’nin açılmasının ardından başta Ankara olmak üzere çevrez illerden Ilgaz’a olan ulaşım pratik hale geldi. Tünelin sayesinde 35 dakikalık Ilgaz Dağı yolunun geçiş süresi 8 dakikaya düştü. Özellikle haftasonlarını Ilgaz’da değerlendirmek isteyenler için büyük avantaj sağlıyor.”

 

BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİNİZ

Yılın açık artırması için geri sayım başladı!
Hangisi sizsiniz? Romantizm mi, huzur mu, eğlence mi?
Neden herkes Bodrum’a yerleşiyor?
Sadece hayata geniş çerçeveden bakabilenlerin görebileceği 3 muhteşem detay
En iyisi böyle yapılıyor! İşte hem mükemmel hem de pratik böreğin sırrı...

EN SON HABERLER

  1. Sedir kozalağı kadınların ellerinde fidana dönüşüyor
  2. 'En kritik karakol'un komutanına FETÖ'den 6 yıl 3 ay hapis
  3. KAPLANKAYA 2017'NİN KONUT / OTELCİLİK KATEGORİSİNDE KÜRESEL ÇAPTA YILIN 'EN İYİ PROJESİ' PROJESİ SEÇİLDİ
  4. (özel) Spor Hukuku Avukatı Mert Yaşar: "Spor Tahkim Kurulu açıkça suç işliyor"!
  5. Dansçılar Marmaris'te buluştu
  6. 18 Aralık Pazartesi DHA Spor Gündemi
  7. Erciyes'te gece kayağı
  8. TEM'de kamyonetin çarptığı kadın öldü
  9. Şişli'de virajı alamayan otomobil kanala düştü
  10. Kuş çarpan THY uçağı geri döndü