GÜNDEM
SPORARENA
YAZARLAR
EKONOMİ

Uygulamada okumaya devam et.

Halaçoğlu’ndan hükümete Hollanda eleştirisi

MHP’den ihraç edilen Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Almanya ve Hollanda ile süren diplomatik krizi değerlendirirken, "Bu devletlerin bakanlara karşı tutumunu tasvip etmek asla mümkün değildir. Şiddetle kınıyorum" dedi. Halaçoğlu, "Türkiye’yi yöneten bugünkü hükümet, kendi çıkardıkları yasadan habersiz midirler ki, oralarda propaganda yapmaya kalkışmışlardır?" ifadelerini kullandı.

Cafer ZENGİN/KAYSERİ, (DHA)

MHP’den geçen Cuma günü ihraç edilen Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, 2008 yılında hükümetin Seçim Kanunu’nda yaptığı değişikliği gündeme getirdi. Halaçoğlu, sosyal paylaşım sitesi Facebook’taki hesabına şunları yazdı:

"Şu an Almanya ve Hollanda ile diplomatik kriz yaşanmaktadır. Sebep, 16 Nisan Anayasa oylaması için bakanların orada yaşayan Türklere propaganda yapmak istenmesinden doğmuştur. Tabii olarak bu devletlerin bakanlara karşı tutumunu tasvip etmek asla mümkün değildir. Şiddetle kınıyorum. Ancak Türkiye’yi yöneten bugünkü hükümet, kendi çıkardıkları yasadan habersiz midirler ki oralarda propaganda yapmaya kalkışmışlardır? Zaten Hollanda ve Almanya bunu sebep gösteriyor. Bu durumda insanın aklına yeni bir mağduriyet ve algı operasyonu geliyor. Bu kanunlara birlikte göz atalım ve boş yere dolduruşa gelmeyelim. Yarın bu devletler bu kanun hükümlerini öne sürerlerse ne cevap veririz ve Türkiye ne duruma düşer? Devlet yönetmek öyle belediye yönetmeye benzemiyor. Kanun No: 298 Seçimlerin usulünü düzenleyen kanun. 94 A maddesi 2008 yılında değişmiş. Bu kanuna göre, Yurtdışı seçmenler, milletvekili genel seçimi, Cumhurbaşkanı seçimi ve halk oylamasında oy verebilirler. Yurt dışı seçmenler, sadece seçime katılan siyasi partilere oy verebilirler. Yurt dışında ve yurt dışı temsilciliklerde seçim propagandası yapılamaz. Yine Anayasa’nın 79’uncu maddesi, Anayasa değişikliklerine ilişkin kanunların halkoyuna sunulması, Cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesi işlemlerinin genel yönetim ve denetimi de milletvekili seçimlerinde uygulanan hükümlere göre olur, diyor.”

BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİNİZ

Boğaz’da yaşamı eşsiz kılan yerler
Kovandan gelen mucizevi besin kaynağı: Propolis
Nur Koçak’ın “Mutluluk Resimlerimiz” sergisi SALT Beyoğlu ve SALT Galata’da
5 adımda Avrupa’nın gözde şehri Budapeşte’yi tanıyoruz
2019 - 2020 Sonbahar - Kış ev tekstili modasında bizi neler bekliyor?

SON DAKİKA HABERLER

  1. Başkent'te feci kaza: Ölü ve yaralılar var
  2. Son dakika! İşte son durum... ABD o gözetleme noktasını boşalttı
  3. 2019-2020 dönemi ilk ara tatili ne zaman? Okullarda kasım tatili ne zaman başlayacak?
  4. YSK personel alımı başvuruları başlıyor! YSK personel alımı başvuru şartları neler?
  5. DGS ek yerleştirme tercihi sonuçları ne zaman açıklanacak?
  6. AÖL kayıt yenileme ve ders seçimi ne zaman bitecek?
  7. Ormandan toplayıp yiyince... 10 kişi hastanelik oldu
  8. Son dakika... MSB: 525 terörist etkisiz hale getirildi
  9. Kaymakam kazı yapan definecileri suçüstü yakaladı
  10. 26. dönem POMEM başvuruları ne zaman başlayacak? POMEM başvuru şartları neler?