GÜNDEM
SPORARENA
YAZARLAR
EKONOMİ

Uygulamada okumaya devam et.

Türk filmleri Boston'da

11. Boston Türk Film ve Müzik Festivali, bugün Nuri Bilge Ceylan'ın ''Bir Zamanlar Anadolu'da'' adlı filmiyle başlıyor.

Hürriyet Haber

Festivalin kurucusu ve direktörü Erkut Gömülü, konserlerle 28 Nisan'a kadar devam edecek festivalde, çağdaş Türk sinemasının seçkin örneklerini ve yönetmenlerini ABD'li sinemaseverlerle paylaşmaktan büyük gurur duyduklarını söyledi.

Festival programı bugün Nuri Bilge Ceylan'ın ''Bir Zamanlar Anadolu'da'' filminin Boston Güzel Sanatlar Müzesi'nde gösterimi ile başlayacak ve filmi müteakiben Boston Güzel Sanatlar Müzesi'nde bir açılış resepsiyonu düzenlenecek.

Festivalde Reis Çelik'in ''Lal Gece'', Muzaffer Özdemir'in ''Yurt'', Murat Saraçoğlu'nun ''Yangın Var'', Özcan Alper'in ''Gelecek Uzun Sürer'', Yüksel Aksu'nun ''Entelköy Efeköy'e Karşı'', Tolga Örnek'in'' Kaybedenler Kulübü'' filmlerinin Kuzey Amerika ilk gösterimleri yapılacak.

Programda ayrıca, Derviş Zaim'in ''Gölgeler ve Suretler'' ve ''Tabutta Rövaşata'', Tayfun Pirselimoğlu'nun ''Saç'', Tolga Karaçelik'in ''Gişe Memuru'' filmleri de yer alıyor.

Öte yandan, Boston Türk Film Festivali Türk Sinemasında Mükemmellik Ödülü'nün bu yılki sahibinin Tayfun Pirselimoğlu olduğu açıklandı. Yönetmene ödülü Boston Güzel Sanatlar Müzesi'nde düzenlenecek bir törenle takdim edilecek.

2011 Aralık ayında 16. Boston Türk Kültür ve Sanat Festivali Belgesel ve Kısa Film Yarışması'nda En İyi Kısa Film Jüri ve Seyirci Ödüllerini alan Güçlü Yaman'ın ''Dönüşü Olmayan Yolculuk: Son Durak Frankfurt Havaalanı'', En İyi Kısa Film Ödülü'nü alan Uygar Şirin ve Burcu Aykar Şirin'in ''Ölüm'', En İyi Belgesel Ödülü'nü paylaşan Enis Rıza'nın ''Çöpte Dostoyevski Buldum'' ve Zeynep Merve Uygun'un ''In Out'' ile En İyi Belgesel Seyirci Ödülü'nü alan Ahmet Turgut Yazman'ın ''Göbeklitepe: Dünya'nın İlk Tapınağı'' adlı filmleri de programda gösterilecek.

Boston Türk Film Festivali'nin ABD'de bir güzel sanatlar müzesiyle işbirliği yapılarak başlatılmış ilk ve muhtemelen tek Türk film festivali olduğunu belirten festival direktörü Erkut Gömülü, festivalin ana sponsorları olarak başta Turkish Cultural Foundation'a (Türk Kültür Vakfı), New York Kültür ve Tanıtım Ataşeliği'ne ve Türk Hava Yolları'na teşekkür ettiklerini söyledi.

 

BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİNİZ

Yatırım amaçlı ofis alırken dikkat etmeniz 4 şey
Eylül bitmeden son çıkış: Ege’de ekonomik tatilin 6 adresi
Yaşam süresi en uzun şehir olan Giresun'a yatırım yapmak için 5 sebep
Fen Bilimlerinde başarılı bir kariyer için Lisansüstü eğitimin 4 olmazsa olmazı!
Kariyerinizde fark yaratacak bir lisansüstü eğitiminin şifreleri…

EN SON HABERLER

  1. Feci şekilde can verdi! Yanan cesedi cansız manken sandılar…
  2. Şok detaylar ortaya çıktı! Tam 100 bin kişi…
  3. Emine Erdoğan'dan ABD'de ‘insani yardım’ vurgusu
  4. Ünlü internet sitesinde 'sapık çalışan' şoku
  5. Adıyaman’da dehşet! Jandarma ile çatışmaya girdi, linç edilmek istendi…
  6. Meteoroloji uyarmıştı! Ve başladı... İstanbul'da seferler iptal...
  7. Aydın İl Çayı Deresi kan gölüne döndü
  8. Estetiği beğenmeyen kocası hayatı zindan etti! Boşanma davası açtı
  9. Cumhurbaşkanı Erdoğan Japonya Başbakanı Abe ile görüştü
  10. İnternette bir ceza tüm yayınları kapsayacak