GÜNDEM
SPORARENA
YAZARLAR
EKONOMİ

Son dakika... Erdoğan'dan AK Partili başkanlara çok önemli mesaj

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, belediyelerde değişim gerekiyorsa gereğinin yapılacağını söyledi. Erdoğan, ''Teşkilatlarımızın bir kısmının yenilenmesi gerekiyorsa elbette yenileyeceğiz. Bunun için belediye başkanlarımızın bir kısmının dinlenmesi veya başka görevlerde görevlendirilmesi icap ediyorsa elbette karşılıklı mutabakatla gereğini yapacağız. Bundan kimsenin alınmaması gerekir'' dedi.

Hürriyet Haber

Erdoğan, ilk yola çıktıkları günden bugüne kadar hangi kademede olunursa olunsun AK Parti'ye gönül vermiş, AK Parti vasıtasıyla millete hizmet etmiş tüm arkadaşlarına teşekkürlerini iletti, göreve devam edenlere başarılar diledi, birlikte görev yaptıkları ancak daha sonra farklı alanlarda çalışmayı tercih eden veya emekliye ayrılmış olanlara da sağlık ve afiyetler temenni etti.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, Afyonkarahisar'da başlayan ve "Hep Birlikte, Büyük Hedeflere" temalı 26. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nın açılış konuşmasını yaptı.

Erdoğan, şunları söyledi:

DEĞİŞİME DİRENMEK AKINTIYA KÜREK ÇEKMEK GİBİDİR

Değişime direnmek, akıntıya karşı kürek çekmek gibidir. İşte bu gerçekten hareketle bir süredir teşkilatlarımızda ve belediyelerde yenilenme ihtiyacımız bulunduğunu söyledim, söylüyorum. Kongre süreci vesilesiyle teşkilatlarımızı önemli ölçüde yeniliyoruz. Belediyelerde de şimdiden benzer adımları atmanın hazırlıkları içindeyiz. Bu benim şahsi tercihim veya partimizin kendi kendine icat ettiği yöntem değildir. Aslında bu, milletimizin talebidir. Bu yenilenme sürecini, değişim ihtiyacını, tazelenme talebini kendi irademizle gerçekleştirmek mecburiyetindeyiz. Eğer bunu biz kendimiz yapmazsak, sandıkta milletimiz yapar. Ona fırsat vermeden bu işi kendimiz çözmemiz gerekir.

YENİLENMESİ GEREKİYORSA YENİLEYECEĞİZ. BUNDAN KİMSENİN ALINMAMASI GEREKİR

Teşkilatlarımızın bir kısmının yenilenmesi gerekiyorsa elbette yenileyeceğiz. Bunun için belediye başkanlarımızın bir kısmının dinlenmesi veya başka görevlerde görevlendirilmesi icap ediyorsa elbette karşılıklı mutabakatla gereğini yapacağız. Bundan kimsenin alınmaması gerekir.

ÇETİN YOLLAR, YORGUN BEDENLERLE AŞILAMAZ

Dünya değişirken Türkiye'nin yerinde saymasını beklemek ne kadar yanlışsa, Türkiye değişirken AK Parti'nin de olduğu gibi kalmasını beklemek o kadar yanlıştır. Esasen biz, kurulduğumuz günden beri bu yenilenme sürecinden hiç kopmadık. Bugün bu meseleyi çok fazla konuşuyor olmamızın sebebi, Türkiye'nin içinde bulunduğu şartların çetinliğidir. Unutmayınız ki çetin yollar, yorgun bedenlerle aşılamaz.

SANDIKLA GELEN SANDIKLA GİDER AMA...

Bizim siyasi terbiyemizde 'görev istenmez, verilir' anlayışı vardır. Sandıkla gelen elbette sandıkla gider ama o sandığa kadar olan süreci de kimse göz ardı edemez, kusura bakmasınlar.

KANAL İSTANBUL ÇOK ÖNEMLİ

Bizim için Kanal İstanbul çok önemli. Zira Kanal İstanbul'la, dünyada Süveyş Kanalı nasıl anılıyorsa, Panama Kanalı nasıl anılıyorsa, ki bunlar bizimle mukayese edilecek ülkeler değil, biz de şu anda Kanal İstanbul'la dünyaya aslında yeni bir marka olarak ses vereceğiz. İnşallah bunun da adımını çok kısa zamanda atıyoruz, atacağız.

REFERANDUM TEPKİSİ: BAŞLADIĞIN NOKTAYA GERİ DÖNMÜYORSAN YALNIZLIĞA MAHKUM OLACAKSIN

(IKBY'deki referandum) Açık ve net söylüyorum, bu anlayışla gidersen hiçbir netice çıkartamazsın. Yapacağın tek iş var, başladığın noktaya geri dönmektir. Eğer başladığın noktaya geri dönmüyorsan orada yalnızlığa mahkum olacaksın ve elindeki tüm imkanları da kaybedeceksin.

Atalarımız, 'El atına binen, tez iner' demişler. Bugün başkalarının atlarıyla gençlik hayallerine doğru dört nala koşturanlar, çok yakında hakikatlerin acı yüzüyle karşılaşacaklardır. Unutmayalım ki hiçbir zaman 16 yaşında kalmayacaksın. Dolayısıyla da bu öyle '16 yaşımdaki hayalimdi' demekle o hayale ulaşmaya yetmez. Umarız çok geç olmadan ve çok bedeller ödenmeden o güne ulaşırız.

İDLİB OPERASYONU

Fırat Kalkanı Harekatı'yla kendimize bölgemizde açtığımız alanı şimdi İdbil'in güvenliğini sağlamaya yönelik yeni bir adımla daha ileriye taşımanın gayreti içindeyiz. İşte bugün örneğin İdbil'de ciddi bir harekat var ve bu devam edecek.

TOPLANTIYA ARINÇ DA KATILDI

TBMM eski Başkanı Bülent Arınç, AK Parti 26. İstişare Değerlendirme Toplantısı katıldı. Afyonkarahisar’da Güral Termal otelde başlayan kampa katılan Arınç, toplantı salonuna girişte gazetecilerin toplantıya katılımı ile ilgili sorular sorması üzerine, “AK Parti’nin Afyonkarahisar’daki toplantısına geldim. Biliyorsunuz AK Parti’nin kuruluşundan önceki son toplantısını da Afyonkarahisar’da İkbal Otel’de yapmıştık. Arkadaşım haklı 2015’den bu yana katılmıyordum” açıklamasında bulundu.

NOTLAR

- Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, bin 244 gün sonra katıldığı 26. AK Parti İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda ilk kez "Cumhurbaşkanı ve Parti Genel Başkanı" sıfatıyla partililere hitap etti.

- Toplantıya, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu ile Kurucular Kurulu, Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) ile Bakanlar Kurulu üyeleri, milletvekilleri ve genel merkez yöneticileri katıldı.

- Bu yıl kampa ilk kez AK Parti'nin kurucu milletvekilleri de davet edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açılış konuşmasını yaptığı salona, daha önce AK Parti'de önemli görevlerde bulunan eski TBMM Başkanı Bülent Arınç ve eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik birlikte girdi.

- Programda saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından AK Parti'nin demokrasi yolculuğunu yansıtan kısa film izlendi. 

- Cumhurbaşkanı Erdoğan, salondan ayrılışı sırasında partililerle tek tek tokalaştı, bir partilinin çocuğunu sevdi.

- Öte yandan istişare ve değerlendirme toplantısına katılanlar çipli yaka kartlarını takarak salona geldi. Katılımcılar, salonun girişine kurulan sistem ile yapılan "elektronik yoklama"nın ardından salondaki yerini aldı.

SON 24 SAATTE NE OLDU?

YORUMLAR

 • yaşar yakın 07.10.2017 15:32:48 Gelir vergisinde yaptığınız arttırım henüz vatandaşın cebine yansımadı. Maaşlar bir azalsın o zaman herkes gidişatın kötü olduğunu herkes anlayacak elbette.
 • ali papa 07.10.2017 14:29:31 Ülke açısından tam bir rahatlama olması için yenilenmenin en tepeden başlaması hayırlı olur.
 • özcan sarı 07.10.2017 14:20:43 Hani milletin dediği milletin seçtiği oluyordu.
 • ahmet h. peker 07.10.2017 14:16:16 Bir de 10 yıldır yolun sonu geldi, ekonomi bitti, kriz kaçınılmaz diye ucuz muhalif tipler var. Arkadaşlar onlar sizin duanız, gerçek değil:) 10 yıldır gelemedi dediğiniz kriz çok üzülüyorsunuz eminim
 • ahmet h. peker 07.10.2017 14:00:08 Arkadaşlar doğru konuşalım; hangi partili böyle bir genel başkan istemez? Adam partisini diri tutmak için çürük veya tembelleri kendi temizliyor. Söze bak: Türkiye değişirken AKP aynı kalamaz!
 • zeki ermiş 07.10.2017 13:37:03 En çok çalışan ve de en çok yorulan CB değil mi? Neden kendine acımıyor ve dinlenmiyor? Yazık, çok üzülüyorum.
 • AYHAN ÖZDEMİR 07.10.2017 13:31:04 MEMLEKETE BATMIŞ.HER ŞEY SATILMIŞ.BORÇLAR DAĞ GİBİ.GÜNAHKAR ARIYORLAR
 • Asil AliRiza 07.10.2017 13:09:35 Istedigin kadar degistir. Erdogan ordayken AKP’den Turkiye’ye fayda gelmez.
 • bruce springsteen 07.10.2017 13:07:44 Partiden uzaklaştırabilirsin de belediye başkanlığından nasıl uzaklaştırıyorsun? AKP seçmenleri nasıl görmezden geliyor, hayret...Bütün Türkiye izliyor. Bunun adı da hukuk devleti mi oluyor?
 • hüseyin ruzgar 07.10.2017 13:01:57 DEĞİŞİM 2019 DA OLACAK İNŞALLAH

BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİNİZ

Sorunsuz bir çatı yapımı uzmanlık ister! Güvenli bir çatı için 7 öneri
Çocuklarda ayak gelişimi ve ilk adım ayakkabı tercihi
Hayat, Bomonti'de evinizin altında: Şehrin en gözde mahallesini tanıyalım!
Çocuğunuzun geleceği için atabileceğiniz 4 adım
Yurt dışında gayrimenkul yatırımı yapmak için 11 cazip neden!

EN SON HABERLER

 1. Rus savaş gemileri, Çanakkale Boğazından geçti
 2. Abdullah Gül: Sosyal medya olumsuz kullanıldığında çok rahatsız edici
 3. Damadın cevabı nikahı iptal ettirdi
 4. Tunceli'de PKK'lı teröristler, iş makinesi operatörünü öldürdü
 5. AK Parti'den İYİ Parti'ye: Bir sonraki seçime hazırlansınlar
 6. Esenyurt’ta hareketli dakikalar! Bir şahıs börekçide 2 kişiyi rehin aldı
 7. TSK Cinderes'e kurdu!
 8. Bir zamanlar terörle anılıyordu... Festival düzenlendi
 9. Avusturya ve Hollanda’nın skandal kararına Hükümet'ten tepki
 10. Domuz sürüsü kurbanı oldu