GÜNDEM
SPORARENA
YAZARLAR
EKONOMİ

Uygulamada okumaya devam et.

Meclis'te tokmaklı saldırı iddiası

Meclis'te 'İç Güvenlik Paketi' olarak adlandırılan düzenlemenin görüşmeleri sırasında AK Partili millletvekilleri ile muhalefet milletvekilleri arasında kavga çıktı. TBMM Genel Kurulu'ndaki kapalı oturumda AK Parti ile CHP ve HDP milletvekilleri arasında sözlü tartışmanın ardından çıkan kavgada HDP Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, CHP Milletvekilleri Musa Çam, Aykut Erdoğdu ile Mahmut Tanal yaralandı. HDP milletvekili Ertuğrul Kürkçü'nün kafasından yaralandığı görüldü.

Zeynip GÜRCANLI / ANKARA

TBMM Genel Kurulu'nda kapalı oturumda, AK Partili Milletvekilleri ile muhalefet milletvekilleri arasındaki tartışma çıktı. Tartışma sonrası çıkan kavgada 4 milletvekili yaralandı.

Hurriyet.com.tr'ye konuşan CHP İstanbul Milletvekili Melda Onur, HDP'li kadınların kürsüye yürüdüğünü, AK Partili kadın milletvekillerinin bu gruba müdahale etmeye çalışmasıyla olayların çıktığını söyledi.

Onur, kavgada Meclis'in tokmakla vekil kovalayanlar ve havada uçuşan bardaklarla inanılmaz görüntülere sahne olduğunu aktardı. Melda Onur, Meclis Genel Kurulu'na hasta bakıcıların girdiğini ve yaşanan kavgada CHP'li Musa Çam'ın çiçeklerin üzerine düştüğünü ve uzun süre düştüğü yerden kalkamadığını anlattı. Onur, ayrıca arbede sırasında Sebahat Tuncel'in de arada kalarak elinden yaralandığını sözlerine ekledi.KÜRKÇÜ: AKP'Lİ VEKİLLER POLİSİN YAPACAĞININ DEMOSUNU SUNDU

Hurriyet.com.tr'ye konuşan Ertuğrul Kürkçü, Meclis'te yaşananları anlattı. Kürkçü, "Sabahat Tuncel'e gelen yumruğu engellemek isterken başımdan yaralandım. Tokmakla, çanla saldırdılar ve demir iskemleleri bize vurdular" dedi.

Kürkçü şunları söyledi:
"AKP'li vekiller bu İç Güvenlik Tasarısı'nı Genel Kurula yarın olmadan bugün getirebilmek için çok büyük çaba içindeydiler. Biz de usül açısından söz istedik. Ancak Meclis Başkanvekili AKP'li Ayşenur Bahçekapılı, HDP'nin Grup Başkanvekili İdris Balüken yerine AKP'li Elitaş'a söz verdi. Buna tepki olarak Pervin Buldan ve Sabahat Tuncel kürsüye doğru yürüdü. İşte o anda AKP'li vekiller kitle halinde saldırdılar. Sebahat Hanım'a yumruk gelmesin diye araya girdim. Benim başımda sıyrık oluştu. AKP'liler ellerine ne geçerse onunla saldırdılar. Başkanlık tokmağı ile Meclis çanıyla, demir sandalyelerle vurdular. O çanı muhalefet vekillerinin kafasında gördüm. Meclis'te itiş kakış hep olurdu ama ben böylesini hiç görmedim. AKP'li vekiller yasayı çıkarabilirlerse emirlerindeki polis gücüne yaptıracaklarının demosunu sergilediler. Biz icraatlarının bir demosunu gördük. Ancak bu durum bizim bu pakete karşı çıkma gücümüzü artırdı."
CHP İstanbul Milletvekİli Müslim Sarı, Musa Çam'ın durumunun iyi olduğunu söyledi. Sarı Twitter'da şu mesajı paylaştı:

BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİNİZ

Türkiye’nin cenneti Yalova’da yatırım yapmak için 6 muhteşem neden!
Cesaretleriyle herkesi kendine hayran bırakan kadınların öyküleri
Anadolu Yakası’nın incisi Yakacık’ta yaşamak için 4 sebep!
2018 yaz sezonunun 5 popüler makyaj trendi ve ürünleri
Çocuklar ile birlikte hazırlanacak en pratik ve eğlenceli tatlı tarifleri

EN SON HABERLER

  1. Son dakika… Kılıçdaroğlu’ndan seçim beyannamesi açıklaması
  2. 'Seda Tripkolic' ünlü edebiyatçıyı da hedef almış
  3. Milyonlarca balık birden öldü... Martılar telef oldu
  4. Kuyumcudan para çalan İranlılar tatilde yakalandı
  5. Ramazan Bayramı ne zaman hangi gün idrak edilecek? Ramazan Bayramı tatili kaç gün olacak?
  6. Ünlü işadamına kanlı infazda flaş gelişme
  7. Esnaf bayram etti... 300 bin liralık yiyecek aldı!
  8. Bir şehir onu arıyordu... Ailesi yıkıldı
  9. Protein tozu zararlı mı? Dr. Osman Müftüoğlu açıkladı
  10. Hindistan cevizi yağı nasıl kullanılır? İşte kullanım yöntemleri