GÜNDEM
SPORARENA
YAZARLAR
EKONOMİ

Uygulamada okumaya devam et.

Ev yakan eski sevgiliye 15 yıl hapis

ANTALYA’nın Kepez İlçesi’nde 4 yıl önce kendisini terk eden kız arkadaşı Sevilay Yaşoğlan’ın evini yakarak, engelli kardeşi Sevgi Yaşoğlan’ın yaralanmasına neden olmakla suçlanan Fatih Gökmen, 15 yıl hapse mahkum edildi.

DHA

Olay, 5 Nisan 2013’te meydana geldi. Kız arkadaşı Sevilay Yaşoğlan tarafından terk edilen Fatih Gökmen, iddiaya göre, kızın evine gidip yangın çıkardı. Yangında, Yaşoğlan’ın engelli kardeşi Sevgi Yaşoğlan yaralandı.

Olayla ilgili Fatih Gökmen hakkında açılan davanın karar duruşması, bugün Antalya 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmaya, sanık Fatih Gökmen, başka bir suçtan tutuklu olduğu Ümraniye E Tipi Kapalı Cezaevi’nden Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi’yle (SEGBİS) katıldı. Duruşmada, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı vekil avukatı ve taraf avukatları hazır bulundu. Mütalaasını açıklayan savcı Cem Sağdıç, sanık Fatih Gökmen ile Sevilay Yaşoğlan arasında öncedenÿgönül ilişkisi olduğunu belirtti. Sevilay Yaşoğlan’ın epilepsi hastası ve yatalak kardeşi Sevgi’ye baktığı belirtilen mütalaada, Yaşoğlan’ın aynı evde bir süre önce sanık Gökmen’le de birlikte yaşadığına vurgu yapıldı. Ayrıca, Yaşoğlan’ın olaydan bir süre önce sanık Gökmen’den ayrıldığı, bunun üzerine Gökmen’in Yaşoğlan’a husumet beslediğine dikkat çekildi.

RET CEVABI

Sanık Fatih Gökmen’in Sevilay Yaşoğlan’dan para istediği ve ret cevabını alması üzerine telefonla tehdide başladığı belirtilen mütalaada, şöyle denildi:

"Sanığın daha sonra telefonla mesaj atarak ’Evini yakacağım’ demesi üzerine Sevilay Yaşoğlan evde yatalak kardeşi olduğunu ve evi yakamayacağını söyledi. Buna rağmen sanık, Sevilay ve yatalak kardeşi Sevgi’nin oturduğu eve giderek, mutfak penceresinin sinekliğini kesip, perdeyi tutuşturarak, Sevilay’a, ’Gel Sevgi’yi kurtar’ diye mesaj attı."

Savcı Sağdıç mütalaasının sonunda, sanık Gökmen’in, ömür boyu hapis cezasıyla cezalandırılmasını talep etti.

Kararı açıklayan mahkeme heyeti, ruh ve beden anlamında kendini savunamayacak durumda olan Sevgi Yaşoğlan’ı öldürmeye teşebbüs suçundan, Fatih Gökmen’i 15 yıl hapse mahkum etti.

YORUMLAR

 • nazan s. 07.10.2017 12:12:26 Mala zarar, kundaklama, cinayete tesebbüs = 15 yil

BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİNİZ

İyi bir uykuya dair bilmeniz gereken her şey
İlham veren her kadının aştığı 9 büyük engel
Bütün kadınlara güç ve ilham veren 9 Sezen Aksu parçası
Doğal Bronzluğun 5 Sırrı!
Eski Dünya Kupaları'na Ne Kadar Hakimsin?

EN SON HABERLER

 1. Düğün magandası can aldı
 2. Son Müsteşar anlattı... E-devlet'ten sonra devrim gibi yenilik: 'Son aşamaya gelindi'
 3. THY II. pilot aday adayı arıyor | THY personel alımı
 4. Hız yaptı, savruldu, ders almadı... Devrilmekten kurtulamadı
 5. Saros’da denizin dibinden çıkarılan atıklar şaşırttı... Akü bile atmışlar!
 6. Hız kadranı dehşete düşürdü! 2 kardeşin feci sonu...
 7. Bebek katili terörist tek tek anlattı!
 8. Demet Akalın: ‘Adalet Bakanı ile görüştüm…’
 9. Yatak odasında korkutan görüntü!
 10. 23 yıl sonra müjdeli haber geldi... İlk işi 2 şişe su içmek oldu