GÜNDEM
SPORARENA
YAZARLAR
EKONOMİ

Uygulamada okumaya devam et.

Bekçilik yazılı sınavı ne zaman yapılacak? 7 bin bekçi alımı

Bekçilik yazılı sınavı ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı binlerce aday tarafından merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 7 bin kişilik bekçi alımı için geçtiğimiz aylarda duyuru yayınlanmıştı. Yayınlanan duyurunun ardından bekçi alımıyla ilgilenen adaylar sınav tarihini merak etmeye başladı. Peki, bekçilik yazılı sınavı ne zaman yapılacak?

Hürriyet Haber

Bekçilik yazılı sınavının ne zaman yapılacağıyla ilgili merak sürmeye devam ediyor. Polis Akademisi Başkanlığı’nın resmi sayfası üzerinden yapılan duyuruda Türkiye’nin pek çok yeri için bekçi alımı yapılacağı bildirilmişti. Peki, bekçilik yazılı sınavı ne zaman yapılacak? 

Yazılı sınav giriş yerlerinin 23 Temmuz itibariyle açıklanması öngörülmekteydi ancak henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

YAZILI SINAV NASIL YAPILACAK?

Yazılı sınavda adaylara çoktan seçmeli (test şeklinde) beş şıklı (100) soru yöneltilecek, her bir soru bir puan sayılacak ve yanlış doğruyu götürmeyecektir. Yazılı sınavda (100) puan üzerinden en az (50) puan alanlar başarılı sayılacaktır.

Yazılı sınav “Türkçe, Sosyal Bilgiler, Fen Bilgisi, Hayat Bilgisi, Matematik ve Genel Kültür” konularından oluşacaktır.

Yazılı sınavda kopya çekenler veya kopya çekme teşebbüsünde bulunanlar ya da yerine başka bir kimseyi sokanlar hakkında tutanak düzenlenerek sınavı geçersiz sayılacak ve bir daha adaylığa başvuruları kabul edilmeyecektir. Ayrıca bu kapsamda tespit edilecek ilgililer hakkında adli/idari soruşturma başlatılmak üzere gerekli işlemler yapılacaktır.

Yazılı sınavdan başarılı olan adaylar fiziki yeterlilik sınavına girmeye hak kazanır.

Yazılı sınav tarihleri, sonucu, itiraz ve adayları ilgilendiren diğer iş ve işlemler Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet adresinden (www.pa.edu.tr) duyurulacaktır.

BEKÇİ OLMAK İÇİN ŞARTLAR NELER?

Adaylardan, T.C vatandaşı olmak, Kamu haklarından hiçbir zaman mahrum olmamak, Birbirinden farklı iş ilanlarının istediği statüde mezun olmak, Takım çalışması için elverişli olmak, Başvuru yapacağınız şehirde ikamet etmeiz, Erkek adayların kesinlikle askerlik sorunun olmaması, Görevli düzenli bir şekilde yapmaya engel olacak sağlık sorunun olmaması gibi şartlar
Adayların İŞKUR üzerinden istedikleri ildeki iş ilanlarına başvuru yapmalarını sağlamaktadır. İŞKUR üzerinden yapılacak başvuruları yine İŞKUR üzerinden takip ederek alımlar hakkında bilgi alabilmektedirler.

BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİNİZ

Eylül bitmeden son çıkış: Ege’de ekonomik tatilin 6 adresi
Yaşam süresi en uzun şehir olan Giresun'a yatırım yapmak için 5 sebep
İstanbul’da üniversite kazananlara 10 adımda öğrencilik rehberi
Tatilde başınıza gelebilecek tatsız 6 olay
Lezizz’den yaz sonu reçetesi: 6 hafif ve pratik atıştırmalık

EN SON HABERLER

  1. Cenazeyi yıkamak için yüzünü açınca şoke oldular... Mezar açıldı
  2. Adana sokaklarında inanılmaz dakikalar... Aile boyu kovaladılar
  3. 300 lira alacağını istemek için gitti, öldü!
  4. Johnny Cage ve Scorpion hangi oyunun karakteridir?
  5. İmar Barışı ne zaman bitecek? İmar Affı'nda son gün ne zaman?
  6. Taksim Meydanı karıştı! Genç kızlar birbirine girdi
  7. Yayaya yol verince... Araçlar birbirine girdi
  8. Derede yakalanan balık şaşkına çevirdi
  9. Büyükada'da vahşet dakikaları
  10. İstanbul'da garip olay! Kendi doğumu sosyal medyada karşısına çıktı