GÜNDEM
SPORARENA
YAZARLAR
EKONOMİ

Ali Ağaoğlu'ndan çok konuşulacak Topbaş yorumu

Ünlü işadamı Ali Ağaoğlu'ndan, Kadir Topbaş hakkında çok konuşulacak sözler... Ağaoğlu, 'Kadir Topbaş gitti, çok da iyi oldu. Bizim köyde bir laf vardır; 'gidenin arkasından konuşulmaz, gömün' derler. Ben 50 senedir iş hayatının içindeyim. İş yapmanın bu kadar zor olduğu bir dönem yaşamadım.' dedi.

AA

Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden ayrılan Kadir Topbaş’ın istifası hakkında konuştu. Ağaoğlu, çok konuşulacak açıklamalara imza attı...

Çekmeköy'de hayata geçirdikleri Çekmeköy Park projesinin tanıtım toplantısında konuşan Ali Ağaoğlu, ekonominin daraldığı ve durgunluk yaşandığı dönemlerde yaptıkları yatırımların karşılığını daima aldıklarını söyledi.

Ağaoğlu, 1994, 2001 ve 2008 gibi kriz dönemlerinde dahi projelerini sattıklarını belirterek, "Şu anda da dünya sıkıntılı bir dönem yaşıyor. Özellikle bizim coğrafi olarak bulunduğumuz bölge en sıkıntılı yerlerden ama biz işimize devam etmek zorundayız." dedi.

"BU PROJEYİ DÜNYADA BELİRSİZLİĞİN OLDUĞU BİR DÖNEMDE YAPIYORUZ"

Sıkıntılı bir dönemde Çekmeköy Park projesini hayata geçirdiklerini ifade eden Ağaoğlu, "738 daire ve altında çok güzel çarşı olan bir proje yaptık. Bu araziyi 20 küsur sene önce almıştım. Bugün bu araziyi alsam bu fiyatlara yapamazdık. Bugüne kadar 35 binin üzerinde konut yapıp sattık. Müşterilerimize, çalışanlarımıza kazandırdık. Allaha şükür biz de kazandık. Yine bu projeyi sisli, bulutlu havada, adına 'kriz' demeyelim ama dünyada belirsizliğin olduğu bir dönemde yapıyoruz." şeklinde konuştu.

Söz konusu projede bugüne kadar yaptıkları en kullanışlı daire planını gerçekleştirdiklerini ifade eden Ağaoğlu, bu ayın sonuna kadar dairelerin tamamını satacağını söyledi. Kış geliyor, elbiseye de ihtiyacım var." şeklinde konuştu.

Bir gazetecinin "metrekare fiyatı 3 bin lira olursa satarsınız" şeklindeki sözleri üzerine Ağaoğlu, "Sokakta mı buldum? Bugün dediği rakam inşaat maliyeti... Maliyet fiyatları ciddi zorluyor. İnşaat maliyetine inanılmaz zamlar geldi." ifadelerini kullandı.

Ağaoğlu, ekonominin çarklarının dönmesi için karlarından ciddi fedakarlıklar yaptıklarını belirterek, "Bugün bu araziyi para olarak alıp yerine koymaya kalksak alamayız. Bunu bilerek yapıyoruz. Oturup ağlayacak halimiz yok. Binlerce çalışanımız var. Ekonominin çarklarının dönmesi lazım. Biz bu lafları 2008-2009 küresel krizinde de söyledik. Bizim iş adamı olarak da sosyal sorumluluğumuz var." diye konuştu. Ağaoğlu, Ankara'da bin 100-bin 200 konutluk bir projenin ruhsatını aldıklarını ve kasım ayında tanıtımını yapmayı planladıklarını bildirdi. Bodrum'daki projeleri üzerinde çalıştıklarını ve 2018'de projeye başlayacaklarını ifade eden Ağaoğlu, "Bodrum'da Çinliler ile devasa bir proje için ön anlaşma imzaladık." dedi.

OLAY TOPBAŞ YORUMU

Ağaoğlu, Trabzon'da uygun arazi arayışında olduklarını ve 4-5 arazi tespit ettiklerini bildirdi.

Ağaoğlu, "Oligarşi hala devam ediyor. Maalesef iş hayatının önündeki en büyük engellerden biri o. Yaptığımız işler bizi yormuyor ama bir ruhsat almak inanılmaz zor. Kadir Topbaş gitti, çok da iyi oldu. Bizim köyde bir laf vardır; 'gidenin arkasından konuşulmaz, gömün' derler. Ben 50 senedir iş hayatının içindeyim. İş yapmanın bu kadar zor olduğu bir dönem yaşamadım.

Bunu Cumhurbaşkanımız da söylüyor. Özellikle belediyelerde bırakın başkanını, zabıtası bile yolda yürürken kibirden 'dünyaları ben yarattım' modunda... Şu anda da zaten gereği yapılıyor" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

 • ERkan ERdem 07.10.2017 12:53:22 bu adam çok boş bir adam.ama zabıtalar için söyledikleri doğru.zabıta nedir yaaa..hepsi dünyaları ben yarattım edasında..aklı başında bir zabıta görmedim duymadımda
 • gürkan nalbant 07.10.2017 06:56:22 ZABITALAR HAKKINDA AZ BILE SOYLEMIŞ BEN OLSAM O KADROYU KOMPLE KAPATIRIM NE İŞ YAPTIKLARI BELLI BILE DEĞİL SADECE ADAM KAYIRMA İÇİN KURULMUŞ BIR BOLUM 5 PARA ETMEYEN HATTA HICBIR ISTEN ANLAMAYAN
 • Ihsan Gergin 07.10.2017 02:07:12 Yatırım yapmak zorlaşmış. Zorlaşacak tabii. Sen malına mal katacaksın diye memleket ucube binalara tahammül etmek zorunda mı? Böyle seviyesiz adamların elinden alınmalı malı mülkü.
 • ALPER ALPTEKİNLER 07.10.2017 01:30:29 Devletin arazileri bu adama neden peşkeş çekildi,kimler zengin edildi,bedava evler kimlere dağıtıldı...
 • Gökhan Karademir 07.10.2017 01:28:09 Mide bulandıran bir değerlendirme. Türkiyenin yatırımları bu zihniyete mi kaldı şimdi ?
 • Ezgi Topçu 07.10.2017 01:24:11 Demek gitmesi iyi olmadı
 • UFUK ALKAN 07.10.2017 01:21:34 MASLAK 1453 ü kim yaptı acaba yada yaptırdı AGA arkadan konuşmak güzel önceden niye yoktun BEN YAPTIM OLDU diyordun
 • bayko izmir 07.10.2017 00:33:33 Boş kafa bu işte.🃏🦅
 • bayko izmir 07.10.2017 00:28:16 Topbaşta bir konuşsa hükümet gider bu sülüklerde.🃏🦅
 • bayko izmir 07.10.2017 00:20:05 Bu herifi okuduktan sonra devlet bunların çarkıyla dönüyor devletti yönetenleri oyuncak etmiş beton kafalar.🃏🦅

BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİNİZ

Sorunsuz bir çatı yapımı uzmanlık ister! Güvenli bir çatı için 7 öneri
Çocuklarda ayak gelişimi ve ilk adım ayakkabı tercihi
Hayat, Bomonti'de evinizin altında: Şehrin en gözde mahallesini tanıyalım!
Çocuğunuzun geleceği için atabileceğiniz 4 adım
Yurt dışında gayrimenkul yatırımı yapmak için 11 cazip neden!

EN SON HABERLER

 1. 23 Nisan’da bankalar açık mı?
 2. İstanbul’da ikinci DEAŞ operasyonu
 3. Marmara'da bugün sağanak var, sıcaklıklar azalacak
 4. Trafikte pes dedirten olay
 5. Terör örgütü propagandası yapan 2 asker tutuklandı
 6. Eskort kadın, müşterisiyle aşk yaşadı! Evli olduğunu öğrenince...
 7. İşte dün gece Türkiye'yi karıştıran adam!
 8. İstanbul güne yağmurla başladı. Meteoroloji'den uyarı geldi
 9. 32 taraftar serbest
 10. Adana'da yasa dışı silah ticareti operasyonu: 14 şüpheli yakalandı