GÜNDEM
SPORARENA
YAZARLAR
EKONOMİ

GÜNDEM HABERLERİ

KYK burs başvuruları nasıl yapılır? KKY burs başvurusu için gerekli bilgiler neler?

KYK burs başvuruları nasıl yapılır sorusu yüz binlerce öğrenci tarafından en çok sorgulanan ve araştırılan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. 16 Ekim Pazartesi günü başlayan KYK burs başvurularıyla birlikte öğrenciler, bursların nasıl alınacağını öğrenmeye çalıştılar. Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından öğrencilerin eğitim ve öğretim hayatlarına destek olması için sağlanan KYK bursları için başvurular alınmaya başlandı. Peki, KYK burs başvuruları nasıl yapılır? KKY burs başvurusu için gerekli bilgiler neler?

FETÖ sanıkları birbirlerini iftiracılıkla suçladı... 'Kete yemek için buluşuyorduk'

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Bayburt'taki çatı yapılanması kapsamında dava açılan ve aralarında örgütün sözde "il imamları"nın da olduğu 27'si tutuklu, 9'u firari 60 sanığın yargılanmasına devam edildi. Soruşturma kapsamında örgütün Bayburt Üniversitesi sorumlusu olduğu iddiası yer alan ve "silahlı terör örgütü kurmak ve yönetme" suçundan dava açılan Cabir Kartal da hakkındaki iddiaları reddederek, hakkında beyanda bulunan Yusuf K'nin kendisini korumak ya da örgütün çözülmemesi için kendisine iftira attığını ileri sürerek "Bayburt'a geldiğinde beni arayıp Bayburt ketesi yemek istediğini söylerdi. Ben de kendisiyle Bayburt-Erzurum yol güzergahında, Bayburt Üniversitesinin karşısında buluşurdum" dedi.

AMP GÜNDEM SAYFASI HABERLERİ

Soylu'dan dikkat çeken 'yolsuzluk' sözleri: Gözünün yaşına bakmayacağız

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Nüfus Hizmetleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nın görüşmeleri sırasında kürsüye gelerek milletvekillerinin sorularını yanıtladı. Soylu belediyelerle ilgili gelen bir soru üzerine ise dikkat çekici bir yanıt verdi: "Yolsuzluk yapan kim olursa olsun, kanuna aykırı davranan her kim varsa, belediye başkanıdır, x'tir, y'dir, z'dir, yetkimiz dahilinde gözünün yaşına bakmayız. Bu saatten sonra muhalefet belediyeleri de iktidar belediyeleri de nasıl gözünün yaşına bakmayacağımızı görecekler."

Ehliyet sınav sonuçları için geri sayım başladı... Direksiyon sınavı ne zaman yapılacak?

Ehliyet sınav sonuçları için yüz binlerce sürücü adayı heyecanla beklemeye koyulmuş durumda. 7 Ekim tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen ehliyet sınavları için geçtiğimiz günlerde MEB tarafından sınav sonucunun açıklanacağı tarih belirtilmişti. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2017 takvimine göre binlerce sürücü adayının girdiği MTSKS 7 Ekim tarihli ehliyet sınavı sonuçları 19 Ekim 2017 tarihinde açıklanacak. Peki, direksiyon sınavı ne zaman yapılacak? İşte detaylar.

© Copyright 2017

Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.