GÜNDEM
SPORARENA
YAZARLAR
EKONOMİ

Uygulamada okumaya devam et.

Görme engelliler için rehabilitasyon merkezi

Görme engelliler için rehabilitasyon merkezi

DHA

 

İbrahim LALELİ/ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Konyaaltı Lions Kulübü üyesi Hacer Akdağ'ın annesi Sıdıka Nalbantoğlu tarafından Beyaz Baston Görme Engelliler Derneği'nin kullanımına tahsis edilen 4 katlı binanın 'Görme Engelli Çocuk ve Gençlere' hizmet edecek iki katı, törenle açıldı.

Açılış törenine Beyaz Baston Görme Engelliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Çam, Türk Kadınlar Birliği Kurucusu ve Onursal Başkanı Şule Kilit, Beyaz Baston Görme Engelliler Derneği Genel Sekreter Mehmet Kahramanoğulları'nın yanı sıra Konyaaltı Lions Kulübü üyeleriyle çok sayıda yardım sever katıldı.

Kendilerini, 'Biz görmeyenlerin şövalyesiyiz' diye adlandıran Şule Kilit, "Cumhuriyet Mahallesi'ndeki 4 katlı bina, kızı Konyaltı Lions Kulübü üyesi olan yardımsever Sıdıka Nalbantoğlu tarafından Beyaz Baston Görme Engelliler Derneği'nin kullanımı için tahsis edildi. Biz de yardımseverler olarak binanın iki katını restore edip rehabilitasyon merkezi oluşturduk. Bugün burada yenilenmiş rehabilitasyon merkezimizi inceleyerek açılışını yapacağız. Merkezdeki her dolap, her kapı görme engelli çocuklar için dizayn edildi. Dolapların üzerinde kabartmalı şekiller var. Çocuklar bu şekillere dokunarak kendi dolaplarını bulabilecek" dedi.

FOTOĞRAFLI

EN SON HABERLER

  1. Bursaspor - Antalyaspor (Fotoğraflar)
  2. Minik Aysel, sağlığına kavuşmak istiyor
  3. Manisa'da ters şeritte giden otomobil paniği
  4. Silivri'de pitbull dehşeti kamerada
  5. Şanlıurfa’da 2 hırsızlık şüphelisi tutuklandı
  6. Restorandaki dehşetin nedeni küfürleşmeymiş
  7. Bulgaristan'daki 'İslamiyet'e katkı' ödülleri sahiplerini buldu
  8. Başkan Kocama: İnsan haklarına gösterilen saygı, uygarlık ölçüsüdür
  9. Beşiktaş Sompo Japan - Darüşşafaka Tekfen maçının ardından
  10. Bursaspor - Antalyaspor (EK FOTOĞRAFLAR)