GÜNDEM
SPORARENA
YAZARLAR
EKONOMİ

Uygulamada okumaya devam et.

Prefabrik pansiyon binası için kampanya

Kadıköy Anadolu Lisesi yerleşkesindeki pansiyon binasının restore edilecek olmasıyla yatılı öğrencilerin mağduriyet yaşamaması ve aynı okulda eğitimlerini sürdürebilmeleri için, toplanan bağışlarla okul bahçesine prefabrik pansiyon binası yapılacak.

Hürriyet Haber

Kadıköy Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Kadıköy Anadolu Lisesi’nde 1968’de hizmete giren pansiyon binasının; deprem riski, fiziki yetersizlikler, altyapı eksiklikleri gibi nedenlerle hazırlanan teknik rapor gereğince Milli Eğitim Bakanlığı kararıyla yenileneceği belirtildi.

Bu süreçte yatılı öğrencilerin okuldan ayrılmayacağı, veli ve mezun bağışlarıyla yapılacak 300 kişilik prefabrik binada kalacakları, geçici pansiyon çözümü için İstanbul Valiliği ve Kadıköy Belediyesi arasında protokol imzalandığı aktarılan açıklamada, Kadıköy Maarif Koleji ve Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği (KALİD) ile Kadıköy Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı (KALEV) tarafından bağış kampanyası başlattığı bildirildi.

10 GÜNDE 750 BİN TL
KALİD Başkanı Fehmi Hasanoğlu ile KALEV Başkanı Argun Eğmir’in ortak açıklamalarının yer aldığı açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığı başta olmak üzere, Kadıköy Belediyesi, veliler, okul aile birliği, mezunlar derneği ve vakıf ile bir ilke imza atılarak, yatılı öğrencileri okulun dışına çıkarmadan ortak bir çözüm üretildiği kaydedildi. Pansiyon binasının yıkım ve yeniden yapımının İstanbul Proje Koordinasyon Birimi projesi kapsamında Dünya Bankası tarafından finanse edildiği aktarılan açıklamada, şunları söyledi:

“Pansiyon binamız, deprem riski, fiziki yetersizlikler, altyapı eksikleri gibi nedenlerle hazırlanan teknik rapor ve MEB kararı ile yenilenecek. Her anlamda modern bir altyapıya ve güvenliğe sahip olacak şekilde bir inşaat kalitesiyle, ihtiyaçlara cevap verecek şekilde ‘yeniden ve aynı yerde’ yapılacak olan pansiyon binamızın inşaatına kısa süre içerisinde başlanması ve kısa süre içerisinde tamamlanması hedeflendi. MEB ve proje ekibince, tüm bu sürecin yaklaşık 18-22 ay süreceği öngörülüyor. “

Açıklamada, prefabrik bina projesinin tamamlanması için 2 milyon TL’ye ihtiyaç duyulduğu, yatılı ve gündüzlü öğrencilerin velileri ile mezunların bağışlarıyla 10 günde toplanan rakamın 750 bin TL’yi aştığı da belirtildi.

 

BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİNİZ

Yazın çocukları tablet başından kaldıracak 5 eğlenceli yöntem!
Cilt bakımından beslenmeye SICAKLARLA MÜCADELE REHBERİ
Kurbanlık seçerken dikkat etmeniz gereken 4 kriter!
5 adımda ‘Proje Modelli Lise Eğitimi’ni keşfedin!
Evcil hayvan sahibi olmak isteyenlere her duruma hazırlayıcı 6 öneri

EN SON HABERLER

  1. DGS sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak? İşte ÖSYM tarafından belirlenen tarih!
  2. Çocuğum hangi okula gidecek? E Okul sorgulama sayfası
  3. Adriyatik’te yunusları kurtar Paris’te modanın kalbine gir
  4. Eğitim yayın grubunun bayileri buluştu
  5. Liselilerden 2 milyonluk tasarruf
  6. Müdür okulu tek başına boyuyor
  7. YÖK araştırma görevlilerinin lisansüstü tercih sonuçlarını açıkladı
  8. TUS soruları ve cevap anahtarı yayınlandı
  9. Öğrencilere 17 Eylül’de ücretsiz ulaşım
  10. Okul servis yönetmeliğinde değişiklik