GÜNDEM
SPORARENA
YAZARLAR
EKONOMİ

Uygulamada okumaya devam et.

EĞİTİM HABERLERİ

MEB 2019 BİLSEM sınavının tarihini yayımladı! İşte BİLSEM takvimi

BİLSEM sınavı ne zaman sorusu, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yanıtlandı. Bakanlık tarafından görevlendirilecek olan öğretmenlerin değerlendirmesi neticesinde tarama uygulamalarına katılacak olan öğrenciler, başarılı olmaları halinde yeteneklerini en üst düzeyde sergileyebilme yolunda özel eğitim almaya hak kazanacak. Peki, BİLSEM sınavı ne zaman yapılacak? İşte, 2019 BİLSEM sınav tarihleri

Çocuklar için erken müzik eğitimi

Müzik tarihine şöyle bir göz attığımızda yetenekleriyle hayranlık uyandıran ve parıldayan ‘minik dâhilere’ rastlarız. Bu isimler arasında en ünlüsü hiç şüphesiz Wolfgang Amadeus Mozart’tır. Çok küçük yaşlarda kendisi gibi yetenekli bir müzisyen olan ablası Maria Anna ile neredeyse Avrupa’nın bütün önemli müzik merkezlerinde konserler verir. Bu küçük dâhi 10 yaşına geldiğinde senfoni, konçerto ve opera türünde besteler yapmaya başlamıştı bile.

İlk kadın eğitim girişimcilerden Nesibe Aydın: Müfredatın sık değişmesi en büyük sorunumuz

Nesibe Aydın, ilk kadın eğitim girişimcilerinden biri. Matematik ders kitabı yazarak eğitim dünyasına giren Aydın, anaokulundan liseye kadar adını verdiği okulları açtı. Şimdi hayali üniversite kurmak. Eğitim kurumlarını oğlu Mirkan Aydın ile yöneten Nesibe Aydın, matematikte başarıyı yakalamanın sırrının kitap okumaktan geçtiğini söylüyor. Eğitim sistemi ve müfredat değişliğinin en büyük sorunları olduğunu söyleyen Aydın, velilere “Bırakın çocuklarınız biraz ayaklarının üstünde durabilsin” diyor.

KPSS Ortaöğretim cevap kağıtları ÖSYM tarafından yayınlandı... KPSS Ortaöğretim sınav sonuçları sorgulama

KPSS Ortaöğretim sınav sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte yüz binlerce öğrenci sonuçlarını kontrol etmeye başladı. KPSS Ortaöğretim cevap kağıtları sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 10 gün süreyle erişime açıldı. İşte, KPSS Ortaöğretim sınav sonuçları sorgulama sayfası.

Sınavlarda dereceye girenlere maddi destek geliyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda yaptığı konuşmada, “Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen sınavlarda, illerinde ilk 10’a giren veya Türkiye genelinde ilk 20 bine giren Şartlı Eğitim Yardımı faydalanıcısı çocuklarımıza aylık 500 lira, üniversiteye giriş sınavında ilk bine girme başarısı gösteren Şartlı Eğitim Yardımı faydalanıcısı evlatlarımıza ise bir defaya mahsus olmak üzere 5 bin lira nakdi destek sağlayacağız” dedi.

© Copyright 2018

Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.

Uygulamada okumaya devam et.