GÜNDEM
SPORARENA
YAZARLAR
EKONOMİ

Uygulamada okumaya devam et.

Avukat kızın hediyesi can

İzmir’de iki yıldır karaciğer nakli bekleyen göz doktoru Cafer Ferhek Azeroğlu’na avukat kızı Maral Azeroğlu, ikinci kez can verdi.

Bahri KARATAŞ, İZMİR (DHA)

Kent Hastanesi’nde Azeroğlu’na Doç. Dr. Murat Kılıç, Doç. Dr. Murat Zeytunlu, Prof. Dr. Mehmet Alper ve Dr. Cahit Yılmaz’ oluşan ekip başarılı bir ameliyatla kızından alınan karaciğer parçasını nakletti.

GÖNÜLLÜ VERİCİ

14 yıl önce Hepatit-B’ye bağlı siroz olan Bornova Acil Yardım ve Travmataloloji Hastanesi’nde görevli iki çocuk babası 55 yaşındaki Dr. Cafer Ferhek Azeroğlu’nun, durumu son iki yılda günden güne kötüye gitmeye başladı. Azeri asıllı Türk vatandaşı Azeroğlu tedavi gördüğü Ege Üniversitesi Hastanesi’nde geçen Aralık ayı başında müjdeli haber geldi. Trafik kazasında beyin ölümü gerçekleşen bir kişinin karaciğerinin uyduğunu tespit eden meslektaşları nakil için hazırlıklara başladı. Anhcak heyecandan ateşi yükselen Dr. Cafer Ferhek Azeroğlu’na nakil yapılamadı.
Bu hayal kırıklığının ardından Azeroğlu’nun İran’da yaşayan kardeşi Yusuf Ali Ferhek gönüllü verici oldu. Daha önce yapılan testlerde uygun görülen Ferhek, ameliyata girebilmek için tam 25 kilo zayıflayıp 22 Aralık’ta İzmir’e geldi. Kent Hastanesi’nde nakil için son hazırlıklar tamamlandı, ameliyatta gerekli kan bulundu. Ancak son testde Ferhek’in karaciğerinde yağlanma tespit edildiğinden nakil iptal edildi.

O BENİM CANIM

İki hayal kırıklığını ardından zamanla yarışan talihsiz doktorun avukat kızı Maral Azeroğlu, kendisini bugünlere getiren çok sevdiği babasına can vermek için harekete geçti. Yapılan testlerde avukat Azeroğlu’nun doku örneği uyumlu çıktı. 23 Aralık’da bu kez Baba kız birlikte ameliyata alındı. Doç. Dr. Murat Kılıç, Doç. Dr. Murat Zeytunlu, Prof. Dr. Mehmet Alper ve Dr. Cahit Yılmaz’ın kordinesinde yapılan başarılı bir ameliyatla Maral Azeroğlu’ndan alınan karaciğer parçası doktor Azeroğlu’na nakledildi. 
Babasına karaciğerinin bir parçası ve ikinci bir yaşam veren Avukat Maral Azeroğlu, “O benim canım ciğerim. Bundan daha mutlu bir şey yok” dedi.

BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİNİZ

Tercih yapacaklar dikkat! Üniversite seçerken mutlaka dikkat etmeniz gereken 7 kriter…
İzmir’de üniversite okuyanların sahip olduğu 5 ayrıcalık
Yaz sendromu yaşayanlara kurtarıcı 5 hobi
En sevilen 8 Yunan adası hakkında bilmeniz gereken her şey!
İstanbul'da hayallerinizi gerçekleştirmek için 4 adım

EN SON HABERLER

  1. 'Katil robotların yasaklanması' tartışması BM'ye taşındı
  2. Göçmen kökenli milletvekili sayısı arttı
  3. Bir çocuk da sen giydir
  4. İstanbul İzmir'e taşınıyor
  5. Haydi fuara
  6. Dünya devi İzmir'e geliyor
  7. Körfezde yüzme tarihini açıkladı
  8. "Ailemde 3 şehit var 4'üncüsü ben olurum"
  9. Ege Denizi'nde 155 gün sonra ilk ölüm
  10. Buca'da kurban satış yeri krizi