GÜNDEM
SPORARENA
YAZARLAR
EKONOMİ

Uygulamada okumaya devam et.

Mutluluğu Avarız’da buldu

Türkiye’nin birçok şehrinde kaldıktan sonra Edirne’nin Avarız köyüne yerleşen Cornelia Arbaoui, bahçesinde sebze ve meyvelerini kendi üretip, balı da besledikleri arılardan elde ediyor. Arbaoui ata biniyor, resim yapıyor, köy kahvesinde internete girip köy sakinleriyle sohbet ediyor.

AA

UZUN yıllar Almanya’da yaşadıktan sonra Türkiye’ye giden ve İstanbul’da bir süre çalıştıktıktan sonra da kent hayatından sıkılıp farklı arayışlar içine giren Cornelia Arbaoui, sonunda aradığı huzur ve mutluluğu Edirne’nin Avarız köyünde buldu. Bir süre İstanbul’da çalıştıktan sonra Edirne’de nikah masasına oturan ve 5 yıl önce Türk eşiyle Avarız köyüne yerleşen Arbaoui “Eşimle burada küçük bir bahçemiz var. Bizim zenginliğimiz huzur, sağlık ve atımıza saman. Burada köylülerle aramız çok iyi, onlar da bize çok destek oluyor. Huzuru köyde buldum. Toprağı çok seviyorum, çünkü her şeyi bize bedava veriyor. Ben köyde yaşamayı çok seviyorum” diye konuştu. Arbaoui, şehir hayatında yapamadığı tüm hobilerini köyde gerçekleştirdiği için çok mutlu olduğunu söyledi. 

Köyde alışveriş yaparken para kullanmadıklarını, baktıkları arılardan elde ettiği bal karşılığında köyde yaşayan vatandaşlardan atlarına saman, tavuklarına buğday, süt, yumurta gibi temel ihtiyaçları aldıklarını anlatan Arbaoui, Türk ve Alman kültürleri arasında bir köprü görevi yapmayı amaçlıyor.


ŞİİR VE EDEBİYAT YARIŞMASI DÜZENLİYOR
Düzenlediği ‘Hatıralar’ isimli edebiyat ve şiir yarışmasına herkesin katılabileceğini ifade eden Arbaoui, “Bu proje benim için kültürler arası bir köprü gibi. Türkiye çok zengin bir ülke. Herkesin bir hikayesi var. Bu hikayeleri Almanlara da anlatırsak o zaman ön yargının kalkması çok daha kolay olacak. Hatıratlarla bir sevgi köprüsü kurmak istiyorum” dedi.Köyde yaşayan vatandaşlardan Hayri Çetin ise 5 yıl önce köylerine gelen Arbaoui’nin, insanlarla diyoloğunun çok iyi olduğunu, köylülerin de ona alıştığını belirtti.

YORUMLAR

 • Leyla Artukoglu 05.10.2017 23:01:59 Ne kadar güzel, böyle insanlari seviyorum.Kendiyle bari$ik herkesin, politik rüzgarlarin dolduru$una gelmeyen ki$ilikli dünya insani ,doga dostu.Sevgi insani.

BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİNİZ

Yazın çocukları tablet başından kaldıracak 5 eğlenceli yöntem!
Cilt bakımından beslenmeye SICAKLARLA MÜCADELE REHBERİ
Kurbanlık seçerken dikkat etmeniz gereken 4 kriter!
5 adımda ‘Proje Modelli Lise Eğitimi’ni keşfedin!
Evcil hayvan sahibi olmak isteyenlere her duruma hazırlayıcı 6 öneri

EN SON HABERLER

 1. Avrupa Parlamentosu Türkiye Forumu'ndan Trump'a tepki
 2. İtalya'da facia! Onlarca kişi hayatını kaybetti
 3. ABD’de bir pilot uçakla evine çarparak intihar etti
 4. Güney Sandwich Adaları'nda 6.1 büyüklüğünde deprem
 5. Flaş açıklama! ‘Bundan dolayı Türkiye’ye minnettarım’
 6. Londra'da otomobil yayalara çarptı! Alarm verildi...
 7. 6 kişi öldü, 60 bin kişi tahliye edildi
 8. İngiltere'den Türkiye-ABD gerilimi açıklaması
 9. İsveç'te şok olay: Siyah giyimli adamlar 97 araba yaktı
 10. ABD'de OHAL ilan edildi: İstila sürüyor