GÜNDEM
SPORARENA
YAZARLAR
EKONOMİ

Uygulamada okumaya devam et.

İsveç’te ‘Maide-i Kuran Programı’ düzenlendi

İslam Toplumu Milli Görüş (IGMG) Teşkilatı, İsveç’in başkenti Stockholm’de ‘Alemlere Rahmet Hazreti Muhammed ve Maide-i Kuran Programı’ düzenledi.

AA

Programa, Stockholm Büyükelçisi Emre Yunt, IGMG Genel Başkan Danışmanı Ramazan Uçar, IGMG İsveç Bölge Teşkilat Başkanı Yavuz Selim Çelik, İsveç Ülkücüler Başkanı Yalçın Selek, İsveç Uygur Maarif Derneği Başkan Yardımcısı Ahmed Tursun, Rinkeby Mevlana İslam Kültür Derneği Başkanı Yusuf Tuncer ve vatandaşlar katıldı. Programda, IGMG İsveç Teşkilatının Afrika ülkelerinde yaptığı yardımlar, sinevizyon eşliğinde gösterildi.

Programın, yalanlarla, iftiralarla iptal edilmeye çalışıldığını belirten Büyükelçi Yunt, “IGMG Teşkilatının bu programını yasaklatmak için, iptal ettirmek için bazı çevreler yoğun çalıştı. Engellerin hepsi aşıldı. Burada bir araya gelebildik. Bu mücadeleyi veren ve olgunlukla başarılı sonuca ulaşan IGMG Teşkilatının yöneticilerini tebrik ediyorum” dedi.

IGMG İsveç Bölge Teşkilat Başkanı Yavuz Selim Çelik de yoğun engelleme girişimlerine rağmen programı gerçekleştirdiklerini belirterek katılımcılara teşekkür etti.

İlahiyatçı yazar Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu da programda yaptığı konuşmada, şunları söyledi: “Deizm, Hz. Peygamberi inkar projesidir. Deizm, peygamber düşmanlığıdır. Dinlerin çoğu değişti, isteniliyor ki, Kuran da değişsin. Büyük bir proje var. İbrahim’i dinler projesi. Bu proje ne demektir. Kutsal kitaplardan hepsinden bir şeyler alalım bir metin bir araya getirelim ve kapağına da İbrahim Peygamber yazalım. Böylece İslam da ortadan kalksın. İnsanlık için tek din olsun. Kuran ne olacak dendiğinde, ‘Kuran’daki bazı ayetleri aldık ya’ diyecekler.”

BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİNİZ

Hızlı bir metabolizma için 4 pratik ipucu
Hacker’lar hedef tahtasına neden küçük işletmeleri koyuyor?
Göz şekline göre kusursuz eyeliner uygulamanın püf noktaları
Ergenlik dönemindeki çocukla doğru bir iletişim kurmanın püf noktaları
Asırlara şahitlik eden görkemli miras: Anıt ağaçlar

EN SON HABERLER

  1. Merve Sanay hacklendi! Hakan Çalhanoğlu'nun bomba mesajları ifşa oldu
  2. Bilet fiyatlarına tepki! ‘Açgözlülük sınır tanımıyor’
  3. Çağlar: Artık göçmen kavramını kullanmayalım
  4. Türkiye’ye 360 kilo gitti, 315 kilo döndüler
  5. Türkiye 1970 yılından beri düzenlenen fuara ilk kez katılmadı
  6. Alman arkeoloğa tiyatro oyunuyla teşekkür
  7. Seehofer: Hapse atabileceklerimiz gelsin
  8. Almanya’da her yıl 11 milyon ton yiyecek çöpe atılıyor
  9. Berlin’de elektrik kesildi, hayat durdu
  10. Terörist cesedine basarak fotoğraf çektirdi, savaş suçundan hapis cezası aldı