GÜNDEM
SPORARENA
YAZARLAR
EKONOMİ

Alman kamu çalışanlarına Türkiye uyarısı

Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya eyaleti içişleri bakanlığı, çalışanlarına gönderdiği yazıyla Türkiye'ye seyahat edecekleri uyardı. Bakanlık, kamu çalışanları için Türkiye'nin riskli ülkeler arasında olduğunu duyurdu.

Ali VARLI / BERLİN

ALMANYA ile Türkiye ilişkilerine zarar verecek yeni bir adım daha atıldı. Almanya'nın en kalabalık nüfusuna sahip Kuzey Ren Vestfalya (KRV) İçişleri bakanlığı kamuda çalışanlara gönderdiği yazıyla Türkiye'nin riskli ülkeler arasında olduğunu bildirdi. Bild'in internet sayfasında yer alan habere göre Türkiye'de tatil yapacak memurları uyaran bakanlık, istihbarat gibi hassas görevlerde bulunan çalışanların Türkiye'de tatil yapmaları durumunda bilgisayarlarını ve hatta zorunlu olmadıkça cep telefonunu yanlarına almamalarını istedi.

''TÜRK İSTİHBARATI SİZİ SORGULAYABİLİR''

'Genel güvenlik ve seyahat bilgisi özellikle de güvenlik riski bulunan ülkeler için' başılığıyla kaleme alınan yazıda, Türkiye'de tatil yapacakların istihbarat tarafından sorgulanabileceğine işaret ediliyor. Türkiye ile birlikte Rusya'ya seyahat edecek memurların özellikle de istihbarat ve emniyet gibi güvenlik açısından hassas alanlarda çalışacakların tatil maksatlı seyahatlerinde yaptıkları görev ile ilgili kimlik ve benzeri dokümanları da yanlarına almamaları öneriliyor. Hıristiyan Demokrat Birlik (CDU) üyesi KRV Eyalet İçişleri Bakanı Herbert Reul gönderilen yazıya gerekçe olarak da, son dönemde Türkiye'nin KRV eyaletindeki kamu çalışanlarından yaptıkları görevleriyle ilgili bilgi alınmaya çalıştığı iddiasını gösterdi.

YORUMLAR

 • alex cj 07.10.2017 09:16:38 Almanlarin degirmenine su tasiyanlar olanlardan sorumludur.
 • Political correctness 07.10.2017 09:14:18 Almanya benzeri büyük ülkelerin küçük beyinli başkanları oldukça bu krizler malesef sürer.
 • eco demir 07.10.2017 09:10:15 Bu Almanlarda isin topuzunu kacirdi artik. Tarihleri irkcilik ile dolu olan bir millet asla degismez. Gelmesse gelmesinler.
 • erdal atalay 07.10.2017 09:06:33 Yani Yalan desem Yalan Olur...
 • Seyfettin Doğru 07.10.2017 08:54:02 almanya tum gucuyle (artik ne kaldiysa) tr deki avrupa yanlilarini desteklemeli.. egitim kultuerl ekonomik vs.. yemeyip yedirmeli.. o derece aslinda.. kendi bilir yoksa kotu gibi durum..
 • Oktay Oktay 07.10.2017 08:27:09 Alman arkadaslar ve komsularim,Alman hükümetinden ve hayat şartlarindan bunalmiş ve şikayetçi.Bunlarda hala Türkiye ile uğraşiyorlar.
 • Leyla Artukoglu 07.10.2017 00:57:00 Akl-i selim insanlar belki birkez inanirlar ama 2.kez gelen zaten hemen check eder,kötü propaganda iki ülke halkalrinin arasini acma, ki halkin politikacilar üzerinde bir inisiyatifi yok,tatil amacli
 • elm xl 06.10.2017 17:13:19 Almanya çirkeflikte tüm ülkeleri geçmeye niyetli!!

BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİNİZ

Hangisi sizsiniz? Romantizm mi, huzur mu, eğlence mi?
Neden herkes Bodrum’a yerleşiyor?
Sadece hayata geniş çerçeveden bakabilenlerin görebileceği 3 muhteşem detay
En iyisi böyle yapılıyor! İşte hem mükemmel hem de pratik böreğin sırrı...
Kadın olmanın her anlamda güç olduğuna 3 kanıt

EN SON HABERLER

 1. Barzani'ye çok pahalıya patladı: İtiraf geldi
 2. Polisin aradığı adam düğün konvoyunda yakalandı
 3. Son dakika! 'Irak ordusu yığınak yapıyor'
 4. Son dakika... Irak Başbakanı Abadi Türkiye'ye geliyor
 5. Alman hükümeti İsrail'e üç yeni denizaltı satma kararı aldı
 6. Flaş referandum iddiası! 'Suudi Arabistan ve BAE destekledi'
 7. İki yıl önce kaybolan gazeteci geri döndü
 8. Rusya: Kürtler isteklerini diyalog yoluyla çözsün
 9. 14’ünde DEAŞ’a kaçtı
 10. Hollywood'da bir skandal daha! 38 kadını taciz etmiş