« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Amokachi: Büyücünün eseriyim

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Kartal'ın golcüsünden ilginç açıklama

Doktorların, Fransa 98 sonrası, ‘‘Futbol oynaması imkansız’’ raporu verdikleri Nijeryalı futbolcu, Hürriyet’e yaptığı açıklamada ‘‘Nijerya'da özel olarak büyücüler tarafından hazırlanan otlarla ve telkinlerle iyileştim’’ dedi.

Tıbba meydan okudu!

Bir yıl önce sakatlığı nedeniyle futboldan uzak kalan Daniel Amokachi yeşil sahalara dönmesinin inanılmaz sırrını Hürriyet'e anlattı. Fransa, Almanya ve Türkiye'de bir çok tıp adamının, ‘‘Futbol oynaması imkansız’’ diye rapor verdiği Amokachi, ‘‘Nijerya'da özel olarak büyücüler tarafından hazırlanan otlarla ve telkinlerle iyileştim’’ dedi.

Umutsuz kalmıştım

Fransa'da yapılan Dünya Kupası'nda sakatlandıktan sonra Seba yönetimi tarafından kadro dışı bırakıldığını ifade eden Amokachi şunları söyledi: ‘‘Herkesin bitti dediği an dünya başıma yıkıldı. Ama yılmadım. İngiltere ve Amerika'da uzun süre doktorları dolaştım. Ülkeme umutsuz gittim ama tanıdığım sağlıkla ilgilenen büyücülerin dağlardan getirttiği otlarla kendimi toparladım.’’

Yürüyemiyordum

Futbol oynamayı çok özlediğini kaydeden Amokachi sözlerine şöyle devam etti: ‘‘Bırakın koşmayı yürümekte bile zorluk çekiyordum. Sağ dizimdeki kıkırdak tamamen yok oldu. Nijerya'daki büyücümün şifalı otları sayesinde eski sağlığıma kavuştum. Amerika'da ise 2 ay süre ile fizik ve kondisyon çalışmaları yaptım.’’

F.Bahçe'ye hazırım

Amokachi, teknik direktör Briegel'in görev vermesi halinde hafta sonunda Fenerbahçe maçında oynayacak kapasitede olduğunu iddia ederek sözlerini şöyle tamamladı: ‘‘Briegel'e saygı duyuyorum. Beni kadroya alıp almaması onun tasarrufunda. Ama ben iddia ediyorum yeni teknik direktörümüz Scala benden vazgeçmeyecek.’’

BU BİR MUCİZE

Beşiktaş Basın Komitesi'nden yönetici Dr.Mete Düren, Amokachi'nin inanılmaz bir mucize gerçekleştirdiğini belirterek, ‘‘Kıkırdak dokusu tekrar oluşmuş. Bunu nasıl gerçekleştirdiğini sorduğumda ilginç yanıt aldım. Nijerya'da şifalı otlar ve tedaviler sonucunda gerçek sağlığına kavuştuğunu açıkladı’’ yorumunu yaptı.

Bırakmak istemiyoruz

Nijeryalı futbolcunun sağlık raporlarının tüm bilgilerini Amerika'daki sağlık merkezine göndereceklerini anlatan Düren konuşmasını, ‘‘İyi bir Amokachi Beşiktaş'ta oynar. Çalışıp takıma girerse kendisinden faydalanırız. İngiltere, Almanya ve Fransa'dan Amokachi'ye teklifler var. kendisini bırakmak istemiyoruz’’ diye konuştu.

Ve ilk idman...

Amokachi, yaklaşık bir yıl sonra dün ilk kez takımla birlikte çalıştı. Yeni yönetim kurulunun İstanbul'a getirttiği ve sağlık kontrolünden geçirdiği Nijeryalı futbolcu, dünkü idmanda takımla birlikte koşu yaptı. Amokachi'ye futbolcu arkadaşları da ilgi gösterip hasret giderdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz