« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Amokachi atağı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Fransa 98'e katılacak Nijeryalı futbolcunun fiyatının artmasından endişe eden siyah beyazlılar harekete geçiyor. Yönetim, Toshack'ın raporu doğrultusunda G.Saray ile oynanacak kupa finali sonrası masaya oturacağı Amokachi'den 1 yıl daha kalmasını isteyecek.

Toshack istedi

Beşiktaş Yönetim Kurulu Teknik Direktör Toshack'ın raporu doğrultusunda Nijeryalı golcü Amokachi ile 1 yıl daha sözleşme yapma kararı aldı. G.Saray ile oynanacak Türkiye Kupası final maçından sonra Amokachi ile masaya oturacak olan siyah beyazlı yönetim kurulu bu oyuncuya 1 yıl için 1 milyon dolar (yaklaşık 238 milyar TL) önerecek.

Fransa 98 alarmı

Amokachi'nin Fransa'da yapılacak Dünya Kupası'nda oynayacak olması nedeniyle fiyatının artacağına dikkat çeken yönetim bu oyuncunun işini bir an önce bitireceklerini belirtti. Siyah beyazlılar iç transferlere de kongre sonrası başlayacaklarını ifade ettiler.

Teklifler var

Beşiktaş'tan ayrılmak istemediğini kaydeden Amokachi ‘‘Avrupa'nın ünlü takımlarından ve Türkiye'den iki büyük takımdan teklif aldım. Ama kendimi Beşiktaş ile özdeşleşmiş buluyorum. Çünkü hem renklerine hem de taraftarına aşığım. Para benim için her zaman ikinci planda önce huzur’’ dedi.

Sorunumuz yok

Siyah beyazlı kulüpte hiçkimseyle problemi olmadığına da dikkat çeken Nijeryalı futbolcu şunları söyledi: ‘‘Zaman zaman milli maçlar nedeniyle ülkeme gitmem bazı çevrelerce yanlış anlaşılıp sorun haline getirildi. Ben kasıtlı olarak bir şey yapmadım. Benim kimseyle, kimsenin de benimle sorunu yok.’’Bunları da Beğenebilirsiniz