« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Amigolar çete gibi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İstanbul Emniyet Müdürü Kazım Abanoz, futbol maçlarındaki amigolar için, <ı>‘‘Bunların Çakıcı'dan hiçbir farkı yok. Biri topuğundan vurduruyor, diğeri olay çıkartıyor’’ dedi.

İstanbul Emniyet Müdürü Kazım Abanoz, futbol maçlarındaki amigoların Alaattin Çakıcı'dan farkı olmadığını söyledi. Abanoz, ‘‘Biri topuktan vurdurtuyor, diğeri olay çıkartıyor. Bunlar çete!’’ dedi.

Galatasaray-Fenerbahçe maçında çıkan olayları değerlendiren Kazım Abanoz, ‘‘Meşalelerin maçtan bir gün önce stada sokulduğu belirlendi’’ dedi. Kulüp yöneticilerinin amigolara para vererek, onları kışkırttığını söyleyen Kazım Abanoz şunları söyledi:

‘‘Bu amigolarla Çakıcı arasında hiçbir fark yok. Biri topuğundan vurduruyor, diğeri olay çıkartıyor. Bunlar çete. Maçta polis görevini layığıyla yapmıştır. Ama olayların çıkmasına amigolar ve onları destekleyen, para veren yönetimler sebep olmuştur. Siz hiç BMW ile gezen amigo gördünüz mü? Sefa adındaki bir amigo, BMW ile geziyor!’’

Bu arada polis, Galatasaray-Fenerbahçe maçında çıkan olaylarla ilgili olarak 10 kişiyi gözaltına aldı. Meşaleleri satın alması için bir amigoya 2 milyar lira para verdiği öne sürülen Galatasaray taraftarı ünlü bir işadamını da arayan polisin gözaltına aldığı kişiler şunlar: Metin Yetkin, Zafer Eroğlu, Savaş Aksu, Mehmet Kızılay, Toman Nalbantoğlu, Taner Bakırcı, Yusuf Rojy, Ömer Bugay, Yusuf Sertkaya, Mustafa Sirmen.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler