KOCAELİ HABERLERİ

Amfibik Taşıt Alım İhalesi Yapıldı

IHA
24.02.2015 - 10:44Son Güncelleme :

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÇEVRE KORUMA VE KONTROL DAİRESİ BAŞKANLIĞI TARAFINDAN AMFİBİK SULAK ALAN TAŞITI ALIM İHALESİ YAPILDI.

IHA

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından Amfibik Sulak Alan Taşıtı alım ihalesi yapıldı.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli sınırları içerisinde bulunan deniz, göl, gölet ve derelerin, bakım ve temizliği için yeni bir araç alımı ihalesi yaptı. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından kullanılacak Yüzergezer (Amfibik) Sulak Alan Taşıtı alım ihalesine 4 firma katıldı. Firmalardan Hidra Teknik A.Ş. teşekkür mektubu verirken diğer 3 firmanın teklifi değerlendirmeye alındı.
Yaklaşık maliyeti 458 bin 666 TL olarak belirlenen ihaleye Mavi Deniz Çevre Hizmetleri A.Ş. 292 bin 900 TL, Anadeğer Çevre Teknolojileri Ltd. Şti ve Fornat Kimya İlaç San. İş Ortaklığı 391 bin 076 TL, Mese Ltd. Şti. 398 bin TL teklif verdi.
Hem suda hem karada hareket edebilen Amfibik sulak alan aracı Kocaeli sınırları içerisinde bulunan deniz, göl, gölet ve derelerin, bakım ve temizlik çalışmalarını gerçekleştirecek. Araç deniz ve göl kıyılarında, açık kanalet içlerinde, dalyanlarda, bataklık ve sazlıklarda, saz ve ot biçme, toplama, tırmık ve kepçe kullanmak suretiyle tarama faaliyetinde bulunacak.
Amfibik araç yüksek manevra kabiliyetine sahip. Aracın suya değen kısmı tuzlu suya dayanıklı alüminyum malzemeden yapılmış, diğer iskeletin de nemli çevresel koşullara dayanıklı olacak. Taşıtın çalışma yapılması gereken bölgeye hızlı sevk edilebilmesi için özel olarak uyarlanmış römorkör ile taşınacak. Aracın garanti süresi boyunca, iş makinası ve tüm ekipmanlarının kılavuz veya diğer belgelerde yer alan periyodik bakımlarına uygun sarf ve yedek malzemelerin tamamını bünyesinde bulunduracak. Amfibik aracın garanti süresi içerisinde periyodik bakımlarını yüklenici firma tarafından yapılacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Amfibik Taşıt Alım İhalesi Yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2015 tarihinde saat 10 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Amfibik Taşıt Alım İhalesi Yapıldı haberi güncellenecektir.

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

12 Mart 2018, Pazartesi
 • İmsak
  05:47
 • Guneş
  07:11
 • Öğle
  13:16
 • İkindi
  16:32
 • Akşam
  19:10
 • Yatsı
  20:29
Sayfa Başı