GeriSpor Amerika'yı sarsan haber
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Amerika'yı sarsan haber

Amerika'yı sarsan haber
refid:21521514 ilişkili resim dosyası

Amerika, başarılı yüzme antrenörü Rick Curl'ün, bir kızı taciz ettiği haberiyle çalkalanıyor.

Washington Post muhabiri Amy Shipley’in Temmuz ayında, Rick Curl’ün Kelly’nin ailesi ile olayın geçtiği 80’li yıllarda belli bir para karşılığında anlaştıklarına dair öne sürdüğü iddia üzerine konu yargıya taşındı.

Amerika gündemine bomba gibi düşen olayın, 1987 yılında kazandığı yüzme bursu ile Texas Üniversitesi’ne girmeden önce annesi tarafından günlüğünün okunması ile ortaya çıktığı söyleniyor. Aile kızlarına karşı cinsel istismarda bulunan Curl ile bir gizlilik anlaşması imzalayarak 150.000 Dolar karşılığında olayı örtbas etmek ile suçlanırken, iddialar karşısında bu anlaşmanın yapılmasına neden olarak Curl’ün suçlu olması değil basına böyle bir konunun yansıması halinde gerçek olduğunun sanılmasının önüne geçmek olduğu gösteriliyor.

Amerikan Yüzme Federasyonu tarafından haklarından men edilen yasaklı antrenör Rick Curl hakkında, eski antrenörü ise sessiz kalmayı tercih etti. Spor dünyasında antrenörler ve genç sporcular hakkında tartışma konusu başlatan olay, konu ile ilgilin adı geçen kulubün de zor durumda kalarak adını değiştirmesine sebep olmasıyla dikkat çekti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle