MERSİN HABERLERİ

Amerikan Kültür Ve Basın Ataşesinden Mutlu’ya Ziyaret

IHA
18.09.2015 - 11:48Son Güncelleme : 18.09.2015 - 11:49

ADANA AMERİKAN KONSOLOSLUĞU KÜLTÜR VE BASIN ATAŞESİ ERİC ATKİNS, AKDENİZ BELEDİYESİ EŞ BAŞKANI YÜKSEL MUTLU'YU ZİYARET ETTİ.

IHA

Adana Amerikan Konsolosluğu Kültür ve Basın Ataşesi Eric Atkins, Kültürel İlişkiler Asistanı Büşra Hin ile birlikte Akdeniz Belediyesi Eş Başkanı Yüksel Mutlu’yu ziyaret etti.
Buluşmada söz alan Atkins, Ankara’da yaptıkları bir dizi temaslar esnasında Akdeniz Belediyesi’nin kent ve ülke gündemine gelen cinsiyet özgürlükçü, kültürel, sosyal hizmet ve çalışmalarını duyup öğrendiklerini, ziyareti de bu nedenle gerçekleştirdiklerini anlattı. Akdeniz Belediyesi’nin önümüzdeki döneme dair projeleri hakkında Eş Başkan Mutlu’dan bilgi isteyen Atkins, belediyenin çalışmalarını yakından takip edeceklerini, bu nedenle de iletişim içinde olmak istediklerini kaydetti.
Ataşe Eric Atkins, Akdeniz Belediyesi’nin özellikle toplumsal cinsiyete duyarlı çalışmaları ile kadın müdürlüğünün projeleri hakkında bilgi isterken, LGBT bireylere yönelik imzalanan karşılıklı protokol ile istihdama yönelik çalışmaları takdirle karşıladıklarını dile getirdi. Atkins, kendilerinin de toplumsal cinsiyete duyarlı projeleri olduğunu ve bu projeleri hayata geçirme noktasında Akdeniz Belediyesi ile ortaklaşmak istediklerini dile getirdi.
Akdeniz Belediyesi Eş Başkanı Yüksel Mutlu da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Akdeniz Belediyesi’nin, geçmiş dönemlerden kalan borç ve faiz yüküne rağmen, hizmet ve projeleri aksatmadan yerine getirmek için kararlılıkla çalıştığının altını çizen Mutlu, demokratik, ekolojik, şeffaf, kadına yönelik pozitif ayrımcılığı esas alan, farklılıklara sahip çıkan ve geleceğe taşıyan, yönetime ve karar mekanizmasına kent dinamiklerini ve kent halkını katan bir anlayışı hakim kılmayı hedeflediklerini anlattı. Belediyenin kadınlara yönelik çalışmalarından da bahseden Mutlu, İŞTAR Kadın Merkezi ve Kadın Sığınma Evi açtıklarını, kadın kooperatifi kurulması yolunda girişim başlattıklarını, belediye bünyesinde Kadın Müdürlüğü kurduklarını ve LGBT derneği ile protokol imzaladıklarını anlattı. Türkiye’de, ilçe belediyelerinin kısıtlı ve yetersiz bir geliri olduğuna da dikkat çeken Yüksel Mutlu, ilçe belediyelerinin gelirlerinin artması için Ankara nezdinde girişimlerde bulunduklarını, kent ve ülke genelinde bu konuda güçlü bir kamuoyu yaratmak istediklerini de dile getirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Amerikan Kültür Ve Basın Ataşesinden Mutlu’ya Ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Eylül 2015 tarihinde saat 11 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Amerikan Kültür Ve Basın Ataşesinden Mutlu’ya Ziyaret haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  26 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   05:07
  • Guneş
   06:48
  • Öğle
   13:07
  • İkindi
   16:29
  • Akşam
   19:04
  • Yatsı
   20:32
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı