İSTANBUL HABERLERİ

Amerikan Havayolları Güney Çin Havayolları’ndan hisse alacak

DHA
28.03.2017 - 15:59Son Güncelleme :
Amerikan Havayolları Güney Çin Havayolları’ndan hisse alacak
DHA

İstanbul, 28 Mart (DHA) – Amerikan Havayolları, Çin’in devlete ait en büyük üç hava taşımacılığı şirketinden biri olan, Güney Çin Havayollarından 200 milyon dolar karşılığı hisse alma konusunda anlaştı.
Güney Çin Havayolları tarafından Hong Kong borsasına yapılan açıklamada, Amerika ve Güney Çin Havayollarının ticari operasyonlarını ve satışlarını arttırma, birbirlerinin taşımacılık kodlarını ve havalimanlarını kullanma konularında anlaşıldığını söyledi. Yapılan anlaşmaya göre Güney Çin Havayollarının yüzde 2.76’lık hissesinin satışının gerçekleşeceği anlaşma resmi makamlardan onay bekliyor.
Çin hava taşımacılığı sektörünü geliştirdikçe, yabancı hava taşımacılığı şirketleri gelişmekte olan bu sektöründen pay almak için ilişkileri güçlendiriyorlar. Çin hava taşımacılığı sektörü ise bu anlaşmalarla yönetim becerileri ve tecrübe kazanıyor.
Güney Çin Havayollarından yapılan açıklamada, ABD ile yapılan bu işbirliği şirketin büyümesine hız kazandıracağı söylendi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Amerikan Havayolları Güney Çin Havayolları’ndan hisse alacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2017 tarihinde saat 15 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Amerikan Havayolları Güney Çin Havayolları’ndan hisse alacak haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı