Amerikan devini satın aldı

Hürriyet Haber
13.10.2015 - 11:17 | Son Güncelleme:

Danimarkalı uluslararası taşımacılık şirketi DSV, ABD merkezli global tedarik zinciri servisi ve lojistik firması UTI WORLDWIDE INC`yi 1,35 milyar dolar işletme değeri üzerinden satın almayı öngören bir anlaşma imzaladığını açıkladı.

Lojistik sektörünün iki dev firması arasındaki birleşmenin, satın alma için gerekli prosedürlerin tamamlanması halinde 2016 yılının ilk çeyreğinde gerçekleşmesi bekleniyor.

DSV CEO’su Jens Björn Andersen, satın almaya ilişkin yaptığı açıklamada, UTI’yi bir süredir takip ettiklerini, bu satın almanın DSV tarihinde yeni bir kilometre taşı olacağını belirterek, şunları söyledi:

“DSV ve UTI birleşmesi mevcut ciromuzu %50 oranında arttıracak. Bu da DSV’yi, uluslararası lojistik sektöründe dünyanın en güçlü firmaları arasına sokarken,  en güçlü taşımacılık ve lojistik ağlarından birini yaratacak. Ayrıca hava ve deniz global market pozisyonumuz da ciddi biçimde güçlenecek ve Avrupa dışı kara nakliye operasyonları ekleyeceğiz. Şirket alımı ile birlikte UTI’nin 21 bin çalışanı da aramıza katılacak.”

DSV, bu satın alma sonucunda yıllık gelirini 13 milyar dolar seviyesine çıkarırken, 84 ülkede yaklaşık 44 bin kişiye istihdam sağlayacak.  

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı