KAYSERİ HABERLERİ

Amerikalılar Kayseri’yi Çok Sevdi

IHA
24.07.2015 - 11:49Son Güncelleme :

AMERİKALI ÖĞRENCİLER KAYSERİ'Yİ GEZDİ.

IHA

Amerikalı öğrenciler Kültür Değişim Programı çerçevesinde Kayseri’ye geldi
Kültür Değişim Programı çerçevesinde Kayseri’ye gelen 30 kişilik Amerikalı öğrenci grubu Erciyes Kış Turizm Merkezi, Selçuklu Uygarlığı Müzesi, Kültür Yolu ve Kayseri Mahallesi gibi Büyükşehir Belediyesi’nin Kayseri’ye kazandırdığı önemli yatırımları gezdi. Bir aylık program kapsamında kente gelen Amerikalı öğrenciler Kayseri’yi çok beğendiklerini belirtti. Amerika’nın New York, Chicago, Philadelphia, Boston ve Alsaka kentlerinden Kültür Değişim Programı ile Kayseri’ye gelen Amerikalı öğrenciler Erciyes’i ve Selçuklu Uygarlığı müzesini gezdi. Amerikalı öğrencilere Erciyes Kış Turizm Merkezi’nde Erciyes A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Yücel İkiler tarafından bilgiler verildi. Modern tesisler ve pistlere hayran kalan öğrenciler daha geniş bir grupla Erciyes’e gelmek istediklerini dile getirdi. Yaklaşık 30 kişilik Amerikalı öğrenci grubu Selçuklu’yu anlatan dünyanın tek müzesi olan Selçuklu Uygarlığı Müzesi’ni de gezdi. Dünyadaki ender müzelerde yer alan holografik üç boyutlu görüntüler ve arttırılmış gerçeklik için yapılan bilgisayar donanımlarına hayran kalan öğrenciler daha sonra Kültür Yolu’nu takip ederek Kayseri Mahallesi’ni gezdi. Amerikalı öğrenciler gezi sonrası yaptıkları açıklamalarda da Kayseri’yi çok sevdiklerini söyledi.
Kayseri’de en çok Ramazan Bayramı’nın ailelerle birlikte geçirilmesini ilgi çekici bulduklarını ifade eden öğrenciler Kayseri’deki şehirleşmeden de övgüyle söz etti. Amerikalı öğrenciler Erciyes’i ve şehir merkezinde yapılanları çok beğendiklerini dile getirerek, ülkelerine döndüklerinde arkadaşlarına Kayseri’nin ziyaret edilmesi gerektiğini anlatacaklarını belirtti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Amerikalılar Kayseri’yi Çok Sevdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Temmuz 2015 tarihinde saat 11 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Amerikalılar Kayseri’yi Çok Sevdi haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   05:36
  • Guneş
   07:18
  • Öğle
   12:34
  • İkindi
   15:13
  • Akşam
   17:30
  • Yatsı
   19:00
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı