Ege Haberleri

  Amerikalılar İzmir’e yatırım için geliyor

  Mete Tamer OMUR / HÜRRİYET
  15.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir’in Manhattan’ı olarak gösterilen Bayraklı bölgesindeki ‘Yeni Kent Merkezi’ne onay çıkmasının ardından projeler yaşama geçerken, yabancılar da ilgi duymaya başladı.

  ABD’nin önde gelen inşaat firmalarından Magellan, kentteki yatırım olanaklarını değerlendirmek üzere İzmir’e geliyor. Kavuklar Grubu’nun konuğu olacak ABD’li firma yöneticileri, özellikle ‘Yeni Kent Merkezi’yle ilgili bilgi alacak.  Son yıllarda İzmir’de gayrimenkul alanında önemli projelere imza atan ve bu yıl kente yaklaşık 400 milyon dolarlık yatırım yapacak olan Kavuklar Grubu’nun yönetim kurulu Başkanı Abdullah Kavuk, İstanbul’da incelemelerde bulunacak Magellan’ın Başkanı David Carlins’ı İzmir’e davet ettiklerini belirtti. Kavuk, “İzmir’deki yatırım imkanlarını anlatacağız. İzmir’in reklamını yapacağız. Firma Amerika’nın çok önemli kurumlarından. Dolayısıyla, İzmir’e yatırım yaparlarsa, büyük katkısı olur. Biz de, bunun için çaba sarf ediyoruz” diye konuştu.

  Ofislerin çoğu satıldı

  Bu yıl Işıkkent’te AVM ve rezidanstan oluşacak ticaret merkezi, Altındağ’da yüksek katlı 900 dairelik toplu konut ile 60 daireden oluşacak ‘Evka-3 Rezidans’ projelerine başlayacak olan Kavuklar’ın geçtiğimiz
  yıl başlattığı Bayraklı Tower hakkında da bilgi veren Kavuk, “Satışa çıkardığımız ofislerden 113 şu an satılmış durumda. 17’si ise sahiplerini bekliyor. Bu kadar kısa sürede satış, birçok kişiyi, bankaları bile şaşırttı. Satın alanların yarısı yatırım için alıyor, yarısı da kendi kullanımı için. Alanların çoğunluğu İzmir’den” ifadesini kullandı.

  Dinamizm katacak

  Yeni Kent Merkezi’nde projelerin yavaş yavaş başladığını dile getiren Kavuk, “İzmir’in yapı stoku çok hızlı gelişiyor. Belki şimdiye kadar Türkiye ortalamasının altında gelişiyordu. Önümüzdeki yıllarda Türkiye’nin üzerinde bir hareketlilik olacak. Milyar dolarlık projelerden söz ediliyor. Bizim de bölgeyle ilgili görüşmelerimiz var.” diye konuştu

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı