Dünya Haberleri

  Amerikalı’nın borç cinneti

  Hürriyet Haber
  29.04.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Son günlerde, ABD'de işlenen birbirinden korkunç cinayetler serisine, hafta sonu bir yenisi daha eklendi. Uçak üretim şirketinde çalışan bir teknisyen, aralarında eşi ve çocuğunun da bulunduğu beş kişiyi sopayla katlettikten sonra, intihar etti.

  ABD'yi sarsan dehşet verici olay, Pazar günü Los Angeles kentinin 50 kilometre güneydoğusundaki küçük Artesia kasabasında meydana geldi. Devriye gezen polisler, San Gabriel nehrine bir otomobilin düşmüş olduğunu gördüler. Vinçle çekilen otomobilin içinden ağır yaralı olarak çıkarılan sürücünün ehliyetinden Ronald Taylor olduğu belirlendi ve adresi tesbit edildi. Derhal hastaneye kaldırılan Taylor, tüm çabalara karşın kurtarılamadı.

  Eşi ve oğlu da kurban

  Kazayı haber vermek üzere, ehliyetteki adrese giden polisler, eve girdiklerinde korkunç bir manzarayla karşılaştılar. Polisler, evin içine saçılmış kanlar içinde dört ceset buldular. Bu arada, kurbanlardan 6 yaşındaki kız çocuğunun cesedi, evde ancak ertesi gün bulundu. Polis, beşinci cesedin neden ertesi gün bulunduğunu açıklamadı. Kafaları dağılmış dehşet verici görüntüdeki cesetlerin, Taylor'un 40 yaşındaki eşi Ruthie, 24 yaşındaki oğlu Rick, kardeşinin karısı Mylissa Campbell ve 6 yaşındaki kuzeni Jolissa Morales ile aile dostları Tomy Kang Jung'a ait olduğu anlaşıldı.

  Sopayla öldürdü

  Olaya el koyarak, derhal ‘Ölüm evi’ne giden cinayet masası dedektifleri, bunun bir cinayet-intihar vakası olduğunu anlamakta gecikmediler. Basına cinayetle ilgili olarak bilgi veren Los Angeles polis şefinin sözcüsü William Martin, ‘Ronald Taylor, bir numaralı şüpheli. Kendisinin yakınlarını öldürdükten sonra intihar ettiği ortada. Kurbanlarını teker teker sopayla öldürdüğünü sanıyoruz. Ancak niçin böyle kanlı bir işe kalkıştığı henüz aydınlanmadı’ diye konuştu.

  Arabasıyla nehire uçtu

  Taylorlar'ın komşuları, ailenin son derece uyumlu olduklarını ve sakin bir yaşam sürdürdüklerini, böyle korkunç bir olayın meydana geldiğine inanamadıklarını söylediler. Yakınları, Uçak üretim şirketi McDonnel Douglas'da teknisyen olarak çalışan Ronald Taylor'un son zamanlarda çok borçlandığını ve bunalıma girdiğini belirtiyorlar. Hatta bu yüzden, Taylor'un evini satmak zorunda kaldığı biliniyor. İşte bu bilgilerden yola çıkan dedektifler, Taylor'un ağır borç yükü altında cinnet geçirerek, evdekileri öldürdükten sonra, köprüden otomobilini San Gabriel nehrine sürdüğünü ve yaşamına son verdiğini ifade ediyorlar.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı