« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Amerika'da finalin adı belli oldu

Son şampiyon Novak Djokovic, ilk seti 6-2 kaybettiği yarı final maçında David Ferrer’i 2-6, 6-1, 6-4 ve 6-2’lik setlerle 3-1 mağlup ederek finalde Andy Murray’nin rakibi oldu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Amerika Açık yarı finalinde 2 numaralı seribaşı Novak Djokovic, turnuvanın 4 numaralı seribaşı raketi David Ferrer ile karşılaştı.

Son şampiyon Sırp raket Djokovic, ilk seti 6-2 kaybettiği karşılaşmada Ferrer’i 2-6, 6-1, 6-4 ve 6-2’lik setlerle 3-1 mağlup ederek adını finale yazdırdı. Djokovic finalde turnuvanın 3 numaralı seribaşı Andy Murray ile şampiyon olabilmek için karşılaşacak.

Arthur Ashe Stadyumu’nda oynanan karşılaşmaya David Ferrer etkili başladı. Djokovic’in servislerini kırarak avantajı ele geçiren İspanyol raket, ilk seti 6-2 kazandı. İkinci sete Djokovic çok hızlı girdi. Üst üste rakibinin servislerini kıran Sırp oyuncu, seti 6-1’lik sonuçla kazandı ve setlere 1-1 eşitlik geldi.

Karşılaşmanın üçüncü çeyreği büyük bir çekişmeye sahne oldu. Setin son bölümünde Ferrer’in servisini kırmayı başaran Djokovic, seti 6-4’le aldı ve setlerde 2-1 öne geçti. Üst üste 2 set kaybettikten sonra Ferrer oyun disiplininden uzaklaşırken, Djokovic rahat bir oyunun ardından seti 6-2, maçı da 3-1 kazandı ve adını finale yazdırdı.

Turnuvanın 2 numaralı seribaşı Djokovic, finalde 3 numaralı seribaşı Andy Murray ile karşılaşacak


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler