ANKARA HABERLERİ

Amerika varoşları Bilkent sahnesinde

Hürriyet Haber
13.12.2013 - 01:45Son Güncelleme :

Bilkent Tiyatrosu, sezonu ABD’li oyun yazarı Lyle Kessler’ın oyunu Çıkmaz Sokak Çocukları’yla açıyor. Oyun, 19 Aralık’ta izleyici ile buluşacak.

Hürriyet Haber

ABD’li oyun yazarı Lyle Kessler’ın tüm dünyada yankı uyandıran oyunu Çıkmaz Sokak Çocukları, Bilkent Tiyatrosu’nda 19 Aralık’tan itibaren beş temsille izleyiciyle buluşuyor. ABD’li tiyatro yönetmeni ve eğitmen Jason Hale’in yönettiği oyun, Bilkent Tiyatro Bölümü son sınıf öğrencilerinin mezuniyet projesi olarak Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Salonu’nda 19, 20, 26, 27, 28 Aralık tarihlerinde izlenebilecek. 1980’ler Amerikası’nda geçen oyun, yoksulluk ve şiddetin hüküm sürdüğü Philadelphia’nın varoşlarında tek başlarına yaşam mücadelesi veren iki kardeşin hayatlarına esrarengiz bir yabancının girmesinin ardından gelişen dramatik olayları konu ediniyor. Oyunda Aytek Şayah, Melih Efe Çınar ve Koray Alper rol alıyor.

EVRENSEL TEMALAR

Oyunun yönetmeni Jason Hale, eserle ilgili olarak “Hikaye Amerika’da geçmesine karşın, şiddet ve saflık, bilgelik ve erdemsizlik gibi evrensel temaları ustalıkla bir araya getirmesi sayesinde sadece Amerika’da değil dünya tiyatrosunda kendisine çok önemli bir yer edindi” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Amerika varoşları Bilkent sahnesinde haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


Sayfa Başı