DİYARBAKIR HABERLERİ

Amerika destekli DSG'nin ele geçirdiği havaalanının fotoğrafları

DHA
28.03.2017 - 17:35Son Güncelleme :
DHA

Ferit ASLAN / DİYARBAKIR, (DHA) - SURİYE'de, Rakka'yı DEAŞ'tan temizlemek için başlatılan operasyon kapsamında önceki gece Demokratik Suriye Güçleri tarafından ele geçirilen Tabka havaalanının ilk kez fotoğrafları yayınlandı. DEAŞ'ın havaalanı pistlerine uçakların inmemesi için kum döktüğü ve bazı pistlere de araç koyduğu görüldü.
Rakka operasyonu Koalisyon güçlerinin hava desteği ve Amerika ordusunun hava indirme ile bölgeye indirdiği Deniz piyadelerinin öncülüğünde DSG tarafından yürütülürken, önceki gece ele geçirilen ve DEAŞ'tan temizlenen Tabka havaalanının fotoğrafları ilk kez yayınlandı. Tahrip edilmiş bazı savaş uçaklarının bulunduğu alanda, DEAŞ'ın uçakların piste inmemesi için hava alanı pistlerine kum döktüğü ve bazı pistlere de araç koyduğu görüldü.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Diyarbakır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Diyarbakır ilinden Amerika destekli DSG'nin ele geçirdiği havaalanının fotoğrafları hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2017 tarihinde saat 17 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Amerika destekli DSG'nin ele geçirdiği havaalanının fotoğrafları haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı