« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ameliyattan çıkıp maçı sordu

Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Üyesi Eryüksel Tekiner (73), Muğla Özel Yücelen Hastanesi'nde by-pass ameliyatı oldu. Üç damarı ve aort kapağı değiştirilen Tekiner, ameliyattan çıkınca Fenerbahçe-Bursaspor maçını sordu. Skorun 5-2 olduğunu öğrenen Tekiner, "Bu galibiyet bana ilaç gibi geldi" dedi.

AHMET BAYRAK - MUĞLA / DHA
SON GÜNCELLEME

Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde yaşayan, 1953-1965 yılları arasında Fenerbahçe Yüzme ve Kürek takımında yer alan Yüksek Divan Kurulu Üyesi Eryüksel Tekiner, geçen hafta göğüs ağrıları ve kalp sıkışması şikayetleriyle Özel Yücelen Hastanesi'ne kaldırıldı.

Tekiner'in yapılan ilk muayenesinde 3 kalp damarının tamamen tıkandığı ve aort kapağının görevini yapmadığı görüldü. Sevilen yönetici, eski sporcu Tekiner, hemen ameliyata alındı. Kalp Damar Uzmanı Prof. Dr. Halit Andaç başkanlığında yapılan ameliyatta hastanın tıkanan üç damarı ve görev yapmayan aort kapağı değiştirildi. Narkozun etkisinden kurtulup kendine gelen yönetici önce Fenerbahçe-Bursaspor maçını sordu. Sonucun 5-2 olduğunu öğrenen Tekiner "Bu yıl Fenerbahçe şampiyon olacak" dedi.

Ameliyatı gerçekleştiren Prof. Dr. Halit Andaç, "Başarılı bir ameliyat oldu. Şu anda hastamız sağlığına kavuştu. İki gün dinlendikten sonra kendisini taburcu edeceğiz. Morali çok iyi olduğu için kısa sürede taburcu olacak" diye konuştu.

Hasta yatağında Fenerbahçe'yi soran yönetici Tekiner, "Sağlık her şeyin başı. Hayatım boyunca sigara içmedim. Sürekli yüzdüm ve kürek çektim. Fenerbahçe'nin sporcusuydum, daha sonra divan kurulu üyesi seçildim. 2 yıl önce Fethiye'ye yerleştik. Sırtımda ve kalbimde ağrı hissettim. Hemen hastaneye getirildim. Başarılı bir ameliyat geçirdim. Sağlığıma kavuştum. Fenerbahçe iyi sonuçlar almaya başladı. 5-2'lik Bursaspor galibiyete bana da takıma da ilaç gibi geldi" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz