"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Ameliyat olmam lazım ama çok korkuyorum

12 parmak bağırsağımda tümör tespit edildi. Hemen ameliyat olmam lazım ancak çok korkuyorum. Bana önerebileceğiniz uzman bir doktor var mı?

Güzin Hanım, 68 yaşındayım, yüksek tansiyon hastası bir anneanneyim. 12 parmak bağırsağımda bir tümör tespit edildi. Kanser olup olmadığını bilemiyoruz.

Beni muayene eden doktor çok kısa zamanda ameliyat olmazsam, bağırsaklarımın tıkanabileceğini ve yemek yiyemeyip, kusacağımı, genel olarak çok kötü bir duruma düşeceğimi söyledi.

Ameliyat olmak için kime başvuracağımızı bilmiyoruz. Çok da korkuyorum. Ben Kadıköy, Küçükyalı tarafında oturuyorum, iki kızım ve yaşlı bir eşim var.

Biliyorum siz zaman zaman, doğal olarak güvendiğiniz uzmanları yazıp, okurlarınıza yardımcı oluyorsunuz. Bu bizim için inanılmaz bir hizmet. Lütfen buna devam edin ve bizim de size ihtiyacımız olduğunu unutmayın.

Bana acilen cevap yazar, bu ameliyatım için evime yakın hangi hastane ve hangi doktora başvuracağımı söylerseniz, size duacı olurum.
Rumuz: Saadet T.

Sevgili okurum, çok geçmiş olsun. Umarım hastalığınız basit bir tümördür, alınır ve biter gider. Ancak doktorunuzun dediği gibi bir an önce karar vermelisiniz.

Size 92 yaşındaki çok sevdiğim kayınvalidemi geçen yıl ameliyat eden ve onu mutlak bir ölümden kurtaran sevgili doktorumuz, operatör, Prof. Dr. Cumhur Yeğen’i gözü kapalı tavsiye edebilirim. Kendisini insanlığa adamış, gerçek bir bilim adamıdır. Teşhisi ve tedavisi de çok başarılıdır.

Kendisi Marmara Üniversitesi Hastanesi Genel Cerrahi bölümü şefidir, o ve ekibi günün 12 saati ameliyat üstüne ameliyat gerçekleştiriyor, hayatlar kurtarıyorlar.

Tek sorun, her üniversite hastanesinde olduğu gibi, çok yoğun olmaları...

İki genç arasında kaldım

Güzin Abla, benim 9 aylık bir ilişkim vardı. İki hafta önce sevgilim benden ayrıldı. Nedeni de benden hoşlanan bir gençle konuştuğumu görmesiydi. Ama bu konuşmada asla yanlış bir şey yoktu, gayet arkadaşçaydı.

Şu an sevgilim benimle yeniden bir araya gelmek istiyor. Ama ben çok kararsızım. Benden hoşlanan genç de aklımı karıştırıyor. Ama bir yandan da eski sevgilimi düşünüyorum. Sizce ne yapmalıyım?
Rumuz: Deniz

Sevgili kızım, demek ki sevgilin doğru görmüş, o gence karşı boş değilmişsin. Eğer eski sevgilim diyorsan, eğer bu gencin kafanı karıştırdığını söyleyebiliyorsan, sevgin bitmiş demektir. Çünkü insan, bir başkasından etkilendiği zaman, yanındakine karşı duygularında bir değişiklik olur. Bunu iyi düşün, her ikisine de şimdilik evet, deme. Biraz zamana ihtiyacın var.

X