Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Ameliyat olduğunu tesadüfen öğrendi

  Mustafa KÜÇÜK / İSTANBUL
  28 Ağustos 2009 - 00:00Son Güncelleme : 28 Ağustos 2009 - 10:39

  Özel bir hastanede doğum yapan Aslı Özdemir, taburcu olduktan 10 gün sonra, rahatsızlanarak tekrar doktora gittiğinde doğum sırasında kalınbağırsağının yırtıldığını ve ameliyata alındığını öğrendi.

  Bunun üzerine tedavi için yeniden ameliyat olan Aslı Özdemir, özel sigortanın karşılamadığı masrafları hastaneden alabilmek için dava açmaya hazırlanıyor.

  ASLI Özdemir (31), 19 Mart’ta özel bir hastanede doğum yaparak, Demir adını verdiği bebeğini dünyaya getirdi. Doğum sırasında kalınbağırsağı zedelenen Özdemir’e Kadın Doğum Uzmanı Op. Dr. Ö.T., müdahale etti. Ameliyattan çıkarılan hasta yapılan müdahaleyle ilgili bilgi verilmeden ertesi gün taburcu edildi. Özdemir 10 gün sonra vajenden gelen gaz, dışkı ve şiddetli ağrı şikâyetiyle doktorunu aradı. Hastanede muayene edilen Özdemir’e ödemin geçmesini beklemesi ve 2 gün sonra gelmesi söylendi.

  10 gün sonra öğrendi

  Ağrıları şiddetlenen hasta bu kez başka bir hastaneye gitti. Hastayı muayene eden kadın hastalıkları ve doğum uzmanı, “doğuma bağlı perine yırtığı ve anal kanal lineer yırtık” tespit edip hemen ameliyat edilmesi gerektiğini söyledi. Başka bir hastaneye daha başvuran Özdemir ve ailesine burada da, “normal doğum sırasında perine yırtığı oluştuğu ve aynı seansta tamir edildiği” söylendi ve hastanın hemen ameliyata alınmasına karar verildi.
  Sürekli ilaç kullandığını belirten Özdemir, oğlunu emziremediğini ve sağlık sorunları nedeniyle işinden ücretsiz izin aldığını söyledi. Özdemir’in avukatları 150 bin liralık maddi ve manevi tazminat davası da açacak.

  ‘Gerekeni yaptım’

  Doğumu yapan Kadın Doğum Uzmanı Op. Dr. Ö.T., doğum sırasında hiçbir problem yaşanmadığını ve gereken müdahaleleri yaptığını belirterek, “Bağırsak zedelenmesi doğum sonrası da gelişebilir. Hastaya gereken bilgi ve yönlendirme genel cerrahımız ve tarafımdan yapıldı” dedi.

  ‘Kararı hukuk verecek’

  Başka bir hastanede ameliyat kararı alan hastaya aynı operasyonu kendi hastanelerinde yapma teklifinde bulunduklarını söyleyen hastanenin başhekimi Dr. Erdal Ercan ise, “Maddi konuda da gereken tüm desteğin kendilerine sağlanacağı bilgisi verildi. Bizi karalıyorlar. Hakkımızı arayacağız” dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı