"Yalçın Bayer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Yalçın Bayer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Yalçın Bayer

Ameliyat için 7 saat bekletildim

BEŞTEPE’de bulunan Fatih Üniversitesi Tıp Fakütesi Hastanesi ile ilgili bir şikayetimi bildireceğim. 5 Ocak’ta KBB bölümünde burunla ilgili bir ameliyat olmak için daha önceden tedavi olduğum ilgili öğretim üyesinin talimatına uygun şekilde 08.00’de söz konusu hastaneye yatış yaptım.

Ameliyat yapacak hoca ile görüştüğümde 1-2 tane küçük çocuk olan hasta olduğunu ve bu küçük çocuklardan sonra benim sıramın geleceğini söylediler. Tam 7 saat bekledim. Bu süre içinde ameliyat olma kaygısı ile psikolojim bozuldu, aç ve susuz olduğum için vücut kimyam bozuldu. Üstelik ameliyatı yapacak olan doktor şehir dışından geldiğimi bilip ve aynı gün beni taburcu edeceğini söylemiş, yine de saat 15.00’e kadar bana hiçbir bilgi vermemiştir.
Ameliyat olma sürem, narkozdan ayılma ve iyileşme sürem dikkate alındığında vaktin çok geçmiş olduğunu düşündüm. Bunun üzerine saat 15.00’de söz konusu hastaneden ayrılmak zorunda kaldım.
İlgisizlik ve verilen sözde durulmaması nedeni ile işimden gücümden kaldım, ameliyat olma niyeti ile gelip ameliyat olamamam nedeni ile ruh halim bozuldu. Maddi açıdanda mağdur oldum. Kısacası özel bir hastane olarak daha üst düzey hizmet vermesi gereken ve reklam sloganlarına uygun bir hizmet vermeyen bu hastaneye dikkatleri çekmek istedim.
Halil PEKTAŞ
(avukatpektas@hotmail.com)

O ağacı nasıl kestiniz


MAMAK Plevne Caddesi üzerinde bulunan bir kafeterya, dükkanın önünü kapattığı için kocaman bir ağacı kesti! Kimden nasıl bir izin aldı belli değil ama kök kısmı görünmesin diye şu an toprakla örtülü. Yakında üzerine beton atıp delilleri tamamen yok edecekler. Bu kafeterya ankara hastanesinin karşısında ama en önemlisi Mamak Belediyesi Kültür Merkezinin yanında. Kesilecek ceza o ağacı geri getirmeyecek ama tüm yetkilileri göreve cagiriyorum ki aynı magandalik tekrar yaşanmasın. M. YURT

Sağduyu istiyoruz

BİR minibüscü okurumuz yazıyor: “Ankara Minibüscülerin, hat dağıtım yaptığı minibüslerden aldığı paraları bir yana bırakacağım. Bu dağıtımlara Ankara’da yalnız bir durak karşı çıkmış ve konuyu yargıya taşımıştır. Konu şu anda mahkeme aşamasındadır.
Bu minibüs durağı Adalet Bakanlığı’nın yan tarafındaki sokakta yıllardır depolama yapmaktadır. Bu durağın buradan kaldırılması ile ilgili 1992 yılında mahkemenin vermiş olduğu bir karar vardır. Bu karar 18 yıldır uygulanmamasına rağmen, Oda nedense bu kararın uygulanması için Trafik Şube Müdürlüğü’nden talepte bulunmuş ve bu minibüsler son bir haftadır duraklarına alınmamaktadırlar. Yahya Galip Caddesinde ve Milli Müdafa Caddesinde bekletilmektedirler. Ankara Minibüsçüler Odasını sağduyulu olmaya davet ediyoruz.”

Van etkinliği

ODTÜ THBT 50 yılında yeni bir imeceye imza atıyor. Yöredeki köylerinden Van’a göç etmek zorunda kalmış genç kızlar ve yardıma muhtaç ailelerin gençlerini eğitip iş edinmelerini sağlayarak yardımcı olabilmek ve bu doğrultuda yapılan çalışmaları üyelerimiz ile paylaşmak adına Derneğimizde ‘Van yöre kültürü, kilim atölyeleri ve yemekleri’ gecesi düzenlenecektir. Etkinlik, yöredeki bu projeye maddi, manevi her türlü katkılarını bir yıldan daha uzun bir süredir sürdüren ve bu etkinliğin organizasyonunu üstlenen İstanbul’da yerleşik Hisar Anadolu Destek Derneği (HADD) ve bu yıl 50. kuruluş yılını kutlayan ODTÜ-THBT öğrenci ve mezunlarının katkılarıyla yapılacaktır. Geceye Türk Halk Müziği sanatçısı Hüsamettin Subaşı ve THBT içinden yetişmiş Celal Sezer de türküleriyle katılacaklardır.
X