Ege Haberleri

EGE

  Ameliyat ettiği hastalarla şarkı

  Mehmet KURT / İZMİR, (DHA)
  24 Mayıs 2010 - 00:00Son Güncelleme : 23 Mayıs 2010 - 21:41

  Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalından Prof. Dr. Dündar Sabah, hayatın güzel yanını göstererek, meslek yaşamında bir ilke imza attı.

  EGE Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalında Part Time statüde görev yapan Prof. Dr. Dündar Sabah, kanser ameliyatı ettiği iki müzisyen hastası ile birlikte sahneye çıkıp şarkı söyledi.

  Gala yemeğinde

  20’nci Ege Üniversitesi İskelet Sistemi Tümörleri Konseyi’nin ardından Mövenpick Otel’de düzenlenen gala yemeğinde sahneye gelen Sabah, mikrofonu alarak ameliyat ettiği gençler ile ilgili bilgi verdi. 21 yaşındaki Ozan Can Yüzen’i kemik kenseri nedeniyle sağ omzundan 2 yıl önce ameliyat ettiğini söyleyen Sabah, Yüzen’in 6 yıldır bateri çaldığını ve Muğla’da müzik marketi bulunduğunu belirtti. 24 yaşındaki Ali Kireşçi’yi ise kemik kanseri nedeniyle 9 yıl önce ameliyat ettiğini, şu anda Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuvarı Temel Bilimler bölümü son sınıf öğrencisi olduğunu açıkladı.

  Türkçe ve İngilizce

  Dündar Sabah, hastaları ile ilgili verdiği bilginin ardından, şan dersleri aldığını belirterek, Ozan Can Yüzen’in davulu, Ali Kireşçi’nin gitarı eşliğinde Türkçe ve İngilizce şarkılar söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı