"Amele Pazarı" levhası indirildi

Hürriyet Haber
26.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

Nevşehir Belediyesi, gündelikçi işçilerin toplandığı alana astığı ''Amele Pazarı'' levhasını, işçilerin tepkisi üzerine, ''İşçi Bekleme Yeri'' olarak değiştirdi.

Nevşehir Belediyesi, inşaatlar başta olmak üzere, eşya taşıma, odun ve kömür yükleme gibi işlerde çalışan gündelikçi işçilerin, gelişigüzel yerlerde toplanmalarını önlemek için, ekim ayında Eski Sanayi Meydanı'nda bir yer tespit ederek, bu alana ''Amele Pazarı'' levhası astı.

Gündelikçi işçiler, levhada yazılı ''Pazar'' kelimesine tepki göstererek, pazarın, bir malın alınıp satıldığı yer olduğunu, belediye başkanına gururlarını incitici nitelik taşıyan bu levhanın değiştirilmesi çağrısında bulunmuşlardı.

Belediye Başkanı Yalçın Demir, işçilerin tepkisi üzerine, Eski Sanayi Meydanı'nda daha önce astırdığı ''Amele Pazarı'' levhasını, ''İşçi Bekleme Yeri'' olarak değiştirdi.

İşçiler, belediyenin yaptığı yanlıştan dönmesine sevindiklerini belirterek, ''Amele pazarı levhası ile gururumuz rencide edilmişti. O yazının altında toplanmak içimizden gelmiyordu. Değiştirilince iş bulmak için bu merkeze seve seve geliyoruz'' dediler.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı