Gündem Haberleri

GÜNDEM

  AMD ve HP’den anlamlı bağış

  Hürriyet İnternet
  03 Şubat 2006 - 00:00Son Güncelleme : 02 Şubat 2006 - 12:17

  AMD ve HP, yaptıkları ortak açıklamada, Mobil AMD Turion 64 teknolojisi tabanlı HP Special Edition L2000 dizüstü bilgisayarların satışı sayesinde Lance Armstrong Vakfı’na (LAV) iki milyon dolardan fazla destekte bulunulduğunu duyurdu. Bu girişimin olağanüstü başarısı nedeniyle, bu benzersiz bilgisayarın satışı Haziran 2006’ya kadar uzatıldı.

  Geçen haziran ayından beri piyasada olan HP Special Edition L2000 dizüstü bilgisayarda, LIVESTRONG mesajı ve Lance Armstrong’un imzası yer alıyor.LAV, bugüne kadar satılan her HP Special Edition L2000 dizüstü bilgisayardan AMD ve HP kanalıyla 50 dolar gelir elde etti. AMD, LAV’ye en az dört milyon dolar gelir sağlamak için iki yıllık bir taahhütte bulunmuştu. LAV’a ve görevine destek amacıyla, ABD’nin Portland kentinde düzenlenen 2005 LIVESTRONG Yarışı’nın ve Austin’de düzenlenen 2005 Ride for the Roses Yarışı’nın Resmi Teknoloji Ortaklığını AMD üstlendi.

   

  Özel üretim HP dizüstü bilgisayarlara talep o kadar fazla oldu ki, Kuzey Amerika’daki bazı perakendecilerin verdiği siparişler, saatler içinde tükendi.Bilgisayarların piyasada bulunma süresinin uzamasıyla, mevcut perakendecilerin yanı sıra Best Buy (Kanada mağazaları), circuitcity.com ve J & R Computer World gibi başka perakendeciler de HP Special Edition L2000 dizüstü bilgisayarı satacağını duyurdu.Bunun yanı sıra, Target.com, uBid.com ve Walmart.com da bu ürünü Şubat 2006 itibariyle müşterilerine sunacak.

   

  HP Special Edition L2000 dizüstü bilgisayar

   

  HP Special Edition L2000 dizüstü bilgisayar, HP’den beklenen hafif ve şık tasarımla yüksek hızlı kablosuz bağlantıyı, geliştirilmiş virüs korumasını, Mobil AMD Turion 64 teknolojisini ve uzun pil ömrünü birleştirerek kullanıcıların “yaşam hızında performans” elde etmesine olanak sağlıyor.

   

  Bilgisayarın yanı sıra, HP Special Edition L2000 Dizüstü Bilgisayar Taşıma Çantası ve HP Special Edition L2000 Mobil Fare de satışa sunulan ürünler arasında.Çantanın üzerinde parlak sarı renkte LIVESTRONG logosu ve fosforlu bir güvenlik şeridi bulunurken, 800 dpi çözünürlükteki farede de Lance Armstrong Vakfı’nın LIVESTRONG mesajı yer alıyor. Bu ürünlerin satışından elde edilecek gelirin de bir bölümü Lance Armstrong Vakfı’na aktarılıyor.

   

  HP Special Edition L2000 dizüstü bilgisayar, www.hpshopping.com adresinden ya da seçkin perakendecilerden satın alınabilir. Konuyla ilgili daha fazla bilgi için www.hp.com/go/livestrong veya www.amd.com/livestrong adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

   

  Lance Armstrong Vakfı hakkında:

  Lance Armstrong Vakfı (LAV), kanserle mücadelede birliğin kuvvet, bilginin güç doğurduğunu, kişilerin tavrının her şeyi belirlediğini öngörüyor.Kanserle mücadele eden hastalara, tanı konduğu andan itibaren pratik bilgiler ve hayatlarını diledikleri gibi sürdürmeleri için araçlar sağlanıyor.Kamu sağlığı, bilinçlendirme, araştırma ve eğitim gibi projelerle görevini yerine getiren vakıf, kanseri yenenler için LIVESTRONG Kaynakları’nı da devreye sokuyor. Vakıf 1997 yılında, kanserle mücadeleden başarıyla çıkan şampiyon bisiklet yarışçısı Lance Armstrong tarafından, Texas’ın Austin kentinde kuruldu.Daha fazla bilgi için www.LIVESTRONG.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı