Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Amcasının kızını kaçırdı, 14 yıl ceza aldı

  Osman ŞİŞKO/TRABZON, (DHA)
  23.12.2009 - 12:22 | Son Güncelleme:

  TRABZON’da amcasının kızını silah zoruyla kaçırıp döven ve tacizde bulunduğu iddia edilen Şükür Sebetci, 14 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı.

  2005 yılında amcasının kızı 17 yaşındaki N.S.’yi silah zoruyla kaçıran, darp ve taciz eden Şükür Sebetci, 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı.

  Tutuksuz sanıklar Mustafa Başkan ile eşi Katibe Başkan’ın katılmadığı duruşmada, ‘Küçük yaşta kızı cebir ve tehtit ile cinsel yönden istismar etmeye teşebbüs, silah cebir ve tehdit kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlamasıyla yargılanan 43 yaşındaki Şükür Sebetçi, genç kızın başkalarıyla da ilişkisi olduğunu ve tecavüz etmediğini, olay sırasında sadece elinin kazayla kesildiğini söyledi.

  Mahkeme heyeti Sebetçi’yi önce 8 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı. Trabzon Adli Tıp Kurumu’nun, mağdurenin olay sonrasında ruh ve beden sağlığının bozulduğuna yönelik raporunu da dikkate alarak cezayı bir kat artırıp 17 yıla çıkartan heyet, daha sonra sanığın mahkemedeki iyi halini gözönüne aldı ve cezayı 14 yıl 2 hapis olarak belirledi.
  Mahkeme, tutuksuz yargılanan ve duruşmaya katılmayan Mustafa Başkan’a, ‘Özgürlüğü kısıtlama’ suçundan 7.5 yıl, eşi Katibe Başkan’a da, ‘Özgürlüğün kısıtlanması suçuna yardımcı olmak’ suçundan 3 yıl 9 ay hapis cezası verdi.

  Olay Trabzon’un Maçka ilçesine bağlı Yaylabaşı Yaylası’nda, 19 Temmuz 2005 tarihinde meydana geldi. İddialara göre amcasının kızı N.S.’yi ağabeyinin beklediğini söyleyerek kandırıp kaçıran, daha sonra da silahla tehdit eden Sebetçi, elle taciz etmesine karşı koyan genç kızı dövdü. N.S.’yi teyzesi Katibe Başkan’ın önce Tonya ilçesindeki, sonra da Trabzon’daki evine götüren ve burada tecavüze kalkışan Şükür Sebetçi, genç kızın elinin cama çarpması sonucu bileği kesilince korktu ve eniştesi Mustafa Başkan ile hastaneye gönderdi. Ancak genç kız getirildiği hastanede hemşirelere kaçırıldığını söyleyip yardım isteyince polis olaya el koydu. Şükür Sebetçi ile eniştesi Mustafa Başkan ve teyzesi Katibe Başkan gözaltına aldı. Şükür Sebetçi tutuklanırken, Mustafa ve Katibe Başkan yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

  Etiketler: son dakika
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı