Gündem Haberleri

  Amca oğlu S.K. 14 gün sonra serbest bırakıldı

  Turgay İPEK İkram TEKMANLI / DHA
  26.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Erzurum’da kaçırıldıktan sonra başına taşla vurularak öldürülen 13 yaşındaki Musa Kang cinayetinde esrar perdesi dün aralandı.

  Cinayetle ilgili olarak önceki gün gözaltına alınan madde bağımlısı ve 52 suçtan kaydı bulunan B.E. tutuklanırken, 13 gündür tutuklu bulunan amcasının oğlu 16 yaşındaki S.K. ise mahkemece serbest bırakıldı. Katil zanlısı diye kamuoyuna duyurulan S.K’nın 14 gün sonra serbest kalması bir kez daha polisin tutumunu gündeme getirdi.

  Olay günü güvenlik kameralarına görüntüleri yansıyan B.E. ile amcaoğlu dün savcılıkta yüzleştirildi. B.E. savcıya “Güvenlik kameralarına yansıyan kapüşonlu kişi benim. Musa’yı hırsızlık yaptırmak için kaçırdım. Metruk binada karşılaştığımız S.K. bağırınca Musa korkup kaçtı. Bu sırada yere düşüp kafasını taşa çarptı. Ben de uzaklaştım” dedi. 2 şüpheli olayın meydana geldiği metruk binaya götürülerek yer gösterme yaptırıldı. S.K.’yı daha önce teşhis eden üç ilköğretim okulu öğrencisi, kapüşonlu olarak güvenlik kameralarında görünen B.E.’yi teşhis ettiler. Avukatının itirazı üzerine tahliye edilen S.K. saat 18.20’de cezaevinden çıktı. Eve giden S.K. babası Ebamüslüm ile annesi Nadime Kang’ın ellerini öptü.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı