Gündem Haberleri

  Ambulanslı fuhuş çetesi

  Taylan YILDIRIM/İZMİR, (DHA)
  06.01.2012 - 15:43 | Son Güncelleme:

  İZMİR’de, kiraladıkları evde fuhuş yaptıran ya da müşterilerin istedikleri yerlere kadınları götüren G.Y. ile B.K., polisin operasyonuyla yakalandı. Trafiğin yoğun olduğu saatlerde kadınları özel ambulanslarla götürdükleri ileri sürülen şüphelilerden B.K.’nın, sahte kimlik kullandığı, 8 yıl 9 ay kesinleşmiş hapis kararı bulunduğu ve cezaevi firarisi olarak da arandığı öğrenildi.

  Karataş Semti’nde, fuhuş yapıldığı ihbarı üzerine Ahlak Büro Amirliği ekipleri çalışma başlattı. Ekiplerin araştırmalarında, fuhuş yapılan adres belirlendikten sonra takip başlatıldı. Müşteri gibi davranan polis, telefonla konuşmalarının ardından fuhşa aracılık yapan G.Y., para karşılığında fuhuş yapan G.C., F.D. ile kadınları erkeklere pazarlayan B.K.’yı gözaltına aldı.

  G.C. ile F.D. adlı kadınlar, ifadeleri alındıktan sonra savcının talimatıyla serbest bırakıldı. Polise ihbarda bulunan kişiler, trafiğin yoğun olduğu saatlerde şüphelilerin özel ambulans da kullandıklarını, böylelikle kadınların adreslere daha kısa sürede götürüldüklerini ileri sürdü. Polisin yaptığı ilk incelemede ise böyle bir tespitin henüz bulunmadığı öğrenildi. Gözaltındaki şüphelilerden B.K.’nın, cezaevi firarisi olarak ve cinsel saldırı suçlarından arandığını, ayrıca hakkında 8 yıl 9 ay kesinleşmiş hapis cezası da bulunduğu için sahte kimlik kullandığı ortaya çıktı. G.Y. ile B.K., işlemlerin ardından Adliye’ye sevk edildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı