Ege Haberleri

EGE

  Ambulansa geçit vermediler

  Mustafa OĞUZ / İZMİR, (DHA)
  22.07.2015 - 01:09 | Son Güncelleme:

  İZMİR’in Basmane semtine hasta almaya gelen, kadın sürücünün kullandığı ambulans, tek yön olan yolda sürücülerin kurallara uymaması ve araç parkları yüzünden geçemeyip, 10 dakika yolun açılmasını bekledi.

  Basmane Altınpark’ta tek yön olan Anafartalar Caddesi’nde trafik rezaleti yaşanıyor. Tek yön olan caddede, kurala uymayıp araçlarıyla buraya giren sürücüler yüzünden trafik adeta kilitleniyor. Bölgeye hasta almaya giden 112 ambulansı da tıkanan yolda 10 dakika beklemek zorunda kaldı. Devam edebilmek için yolun açılmasını bekleyen ambulansın kadın sürücüsünün tepkisi de yolun açılmasına yetmedi. Yol ancak, çevredeki vatandaşların, kurallara uymuyan araç sürücülerine tepki göstermesiyle açılabildi.

  Ambulansa geçit vermediler

  CAN PAZARI YAŞANIYOR

  Semt halkı Anafartalar Caddesi’nin tek yön olmasına rağmen; yol kenarına park eden araçlar, seyyar satıcılar ve yasağa uymayıp karşıdan gelen sürücüler tarafından kilitlendiğini, acil durumlarda ambulans ve itfaiyenin bu yoldan geçmekte zorlandığını belirterek tepkilerini şöyle dile getirdi:

  Ambulansa geçit vermediler

  "Anafartalar Caddesi’nde tek yön kuralına uyulmuyor. Caddede adeta can pazarı yaşanıyor. Giren araç geri dönemiyor. Hasta almaya gelen ambulanslar sıkışıp kalıyor. Burada gün boyu trafik polisleri görev yapmalı, kurallara uymayanlara, insanların yaşamını hiçe sayanlara gerekli cezalar verilmeli."

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı