Gündem Haberleri

  Ambulans otomobille çarpıştı: 1 ölü, 4 yaralı

  Hakan KABAHASANDĞLU (Giresun), (DHA)
  15.08.2009 - 12:40 | Son Güncelleme:

  GİRESUN'da ambülans ile otomobilin çarpışması sonucu 1 kişi öldü, 4 kişi de yaralandı.

  Kaza yerine geç gelen bir ambulans, kaza yapan ambülanstaki yaralıları alıp gitti. Ağır yaralanan ve uzun süre ambulans bekleyen taksi sürücüsü geç geldiği ileri sürülen ikinci ambulansla kaldırıldığı hastanede kurtarılamadı. Çevredekiler ambulansın geç geldiğini, ağır yaralı taksi sürücüsü ile eşini yerde bırakıp ambulanstaki yaralıları alıp gittiğini öne sürdü.

  Kaza dün saat 22.10 sıralarında Karadeniz Sahil Yolu Bulancak Durağı Kavşağı'nda meydana geldi. Yusuf Çolak yönetimindeki, 52 FV 155 plakalı Ordu İl Sağlık Müdürlüğü'ne ait ambulans, gıda zehirlenmesinden fenalaşan Hüsnü Asma’yı Korgan İlçesinden Trabzon KTÜ Tıp Fakültesi'ne götürürken Turgay Kara yönetimindeki 28 DH 484 plakalı otomobille çarpıştı. Kazada, ambulans sürücüsü Yusuf Çolak, hemşire Esra Erdal, hasta 27 yaşındaki Hüsnü Asma, otomobil sürücüsü 42 yaşındaki Turgay Kara ile ve eşi Emel Kara yaralandı. Kazanın ambülansın geçiş üstünlüğü hakkını kullanarak kırmızı ışıkta geçmesinden kaynaklandığı öne sürüldü. Kazayı gören bazı kişiler, ambulansın uyarı ışıklarının yanmadığını, bu nedenle de geçiş hakkı olan otomobilin durmadığını savundu.
  Kazadan sonra yaralılar için istenen ambulans yaklaşık 30 dakika sonra geldi. Gelen ambulans kaza yapan ambulansın hafif yaralı personeli ile hastayı alınca çevrede toplananlar bu duruma tepki gösterdi. Gelen ambulansın ağır yaralı otomobil sürücüsü Turgay Kara ve eşi Emel Kara yerde yatarken çarpışan ambulanstaki hasta ve hafif yaralı görevlileri aldığını savundu. Gerginlik üzerine polis çevrede toplananları uzaklaştırdı.

  Otomobil sürücüsü Turgay Kara ve eşi Emel Kara göndeliren ikinci ambulansla Giresun Prof.Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi'nde kaldırıldı. İnternet kafe işletmecisi olan Turgay Kara müdahalelerele rağmen kurtarılamadı. Öğretmen Emel Kara ile kaza sırasında ambulansta bulunan hasta Hüsnü Asma'nın durumlarının ağır olduğu bildirildi.
  Kaza ile ilgili soruşturma sürdürülüyor.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı