Ege Haberleri

EGE

  Ambalaj atıkları geri kazanılacak

  Oktay ÇAYIRLI / MİLAS, (DHA)
  10.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme: 09.01.2011 - 20:24

  MUĞLA’nın Milas İlçesi’nde, Milas Belediyesi tarafından hazırlanan ve katı atıkların kaynağında ayrıştırılmasını içeren Geri Kazanım Projesi’nin (GEKAP) tanıtım toplantısı yapıldı.

  Toplantıya, Kaymakam M. Bahattin Atçı, CHP’li Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, CHP’li Selimiye Belediye Başkanı Mehmet Gül, İlçe Milli Eğitim Müdürü Arslan Ersoy, çok sayıda mahalle muhtarı, Milas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (MİTSO) Başkanı Enver Tuna, Milas Ziraat Odası Başkanı (MİZO) Başkanı İsmail Atıcı, Milas Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Celal Devrim, Milas Şoförler Odası Başkanı Nurol Paskal, Milas Gıda Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Odası Başkanı Mustafa Sezgin, ilk ve orta dereceli okul yöneticileri, öğretmen ve öğrencileri katıldı. Toplantıda, Milas Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında okullararası ambalaj atığı toplama kampanyası protokolü imzalandı.
  Belediye Başkanı Muhammet Tokat, projenin iki ayaklı olarak başlatıldığını söyledi. Tokat, katı atıkların ayrıştırılmasına Cumhuriyet mahallesinden başlayacaklarını ve vatandaşlara özel çöp torbaları dağıtacaklarını söyledi. Vatandaşların ayrıştırdığı çöpleri sokaklara yerleştirilecek özel çöp koyteynırlarına atacağını belirtti.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı