Teknoloji Haberleri

  Amazon çift ekran patentini aldı

  Hürriyet Haber
  31.08.2012 - 10:03 | Son Güncelleme:

  E-ticaret devi, tabletlerin önüne ve arkasına yerleştirilecek çift ekran teknolojisinin patentini almayı başardı.

  Günümüzde tablet kullanımının artması ile beraber gündelik hayatta gerçekleştirdiğimiz birçok aktivite tabletlere uyumlu hale geldi. Artık gazete ve kitap okuma ya da dizi ve film izleme gibi birçok aktivite tabletler üzerinden gerçekleştiriliyor.

  Tabletlerin bu tarz amaçları için daha kolay kullanımını sağlayan teknolojiler de geliştirilmeye devam ediliyor. Kindle Fire gibi popüler bir tabletin üreticisi olan Amazon da bu doğrultuda çalışmalar yapan şirketlerden.

  E-ticaret devi, tabletlerin önüne ve arkasına yerleştirilecek çift ekran teknolojisinin patentini almayı başardı. Söz konusu patent ile cihazın ön kısmında yer alan LCD ekrana ek olarak, arka kısmına bir ekran daha yerleştirilebilecek. Bu iki ekranda gösterilen içerikler de birbirinden bağımsız olabilecek. Akıllara gelen ilk soru çift ekranın pil tüketimini arttırıp arttırmayacağı.

  Amazon’un başvurusunda yaygın kanının aksine çift ekranın pil ömrünü uzatabileceği belirtiliyor. Zira, kullanıcılar diledikleri takdirde cihazın ön kısmındaki LCD ekranı devredışı bırakıp, daha az güç tüketen E-ink ekranı kullanabilecekler. Bu teknolojiyi günün birinde Kindle Fire’da görüp göremeyeceğimiz ise tıpkı diğer patenti alınmış teknolojilerde olduğu gibi bir muamma.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı